OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Książki żużlowe


„Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego – historia warta spisania”

Cena promocyjna 35 zł

 

„Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego – historia warta spisania” - to tytuł książki – albumu o historii najstarszego turnieju żużlowego w Polsce. Autorami publikacji są Maciej Kmiecik i Artur Małecki, którzy przed rokiem napisali książkę o historii ostrowskiego żużla pt. „Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim”. Nowa publikacja wydana się w formacie A4 na papierze kredowym i jest bardzo bogato ilustrowana.

 

Tytuł albumu "Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - historia warta spisania" - najlepiej oddaje ideę, która przyświecała autorom publikacji. Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa WIelkopolskiego ma wspaniałą historię, którą warto kultywować i szczycić się nią nie tylko w Polsce, ale i Europie. To bowiem drugi - po Zlatej Prilbie Pardubice - najstarszy turniej żużlowy na Starym Kontynencie.

 

Publikacja, to wyjątkowy album, który w ciekawy sposób przedstawia historią Łańcucha Herbowego. Znajdzie tam Państwo unikalne fotografie z każdego turnieju na przestrzeni ponad 60 lat, okładki programów, plakaty zawodów, podia zwycięzców oraz zmieniające się na przestrzeni lat główne trofea ostrowskiej imprezy. Do tego oczywiście wyniki i ciekawe statystyki, a także listę zwycięzców oraz wykaz wszystkich żużlowców, którzy brali udział w tej imprezie. Całość okraszona jest ciekawym opisem poszczególnych turniejów, ubrana w oryginalną szatę graficzną, o którą zadbał Wojciech Tarchalski.

 

 

 

 

 

,,Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim''
cena - 45 zł

 

,,Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim'' - taki tytuł nosi pierwsza książka o historii żużla w grodzie nad Ołobokiem. Jej autorami są Maciej Kmiecik i Artur Małecki.

 

Historia speedwaya w Ostrowie jest długa. Warto podkreślić, że to jeden z najstarszych ośrodków żużlowych w Polsce. ,,Czarny sport'' w Ostrowie największe sukcesy święcił w końcówce lat 40-stych ubiegłego wieku. Od czasu reaktywowania sekcji w 1979 roku były latach tłuste, ale i chude. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma drugiego ośrodka żużlowego w Polsce, który przez lata przeszedłby takie wzloty i upadki. W 2011 roku ostrowski żużel świętował jubileusz 80-lecia. Zorganizowano wówczas specjalną wystawę w Muzeum Miasta. Teraz przyszła kolej na wydawnictwo.

 

- Książka przedstawia sezon po sezonie, ukazując blaski i cienie tej dyscypliny sportu w grodzie nad Ołobokiem - mówi Maciej Kimiecik. - Tekst pisany okraszony jest unikalnymi, historycznymi fotografiami, które najlepiej dokumentują, jak na przestrzeni lat zmieniał się sport żużlowy.

- Całość uzupełniają dokładne statystyki poszczególnych sezonów - dodaje Artur Małecki.

 

Książka liczy ponad 330 stron, z tego 270 to warstwa merytoryczna i statystyczna, a na pozostałych umieszczono ponad 200 fotografii z 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie.

 

 

 

JAK ZAMÓWIĆ?

W celu zamówienia wybranych tytułów prosimy o przesłanie maila na adres wojciech@tarchalski.pl podając tutuł zamawianej książki oraz liczbę egzemplarzy. W odpowiedzi otrzymają państwo podsumowanie wraz z kosztami wysyłki oraz numer konta na który należy wpłacić pieniądze. Po zaksięgowaniu przelewu publikacje wysyłamy listem poleconym.