OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Sumo na ostrowskim rynku
Sumo na ostrowskim rynku

Sumo na ostrowskim rynku

redakcja | 11.08.2012

8 września 2012 plac przed ostrowskim ratuszem będzie miejscem walk zawodników podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sumo POLAND OPEN.


- Poland Open to najpoważniejsza impreza w kraju i jedna z największych na świecie. O niej mówią potem wszystkie ogólnokrajowe stacje telewizyjne. Mam nadzieję, że przełoży się to również na zainteresowanie tymi zawodami przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, bo jest to sport o niezwykle prostych zasadach, i na dodatek widowiskowy – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo, organizator mistrzostw.


W Ostrowie Wielkopolskim poza polskimi sumitami spodziewani są zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Węgier czy Estonii. Na macie, czyli dohjo walczyć będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety.


- Pewnie wielu powie, że jest to w Polsce niszowy sport. Nasi sumici w tej dyscyplinie notują największe laury. Organizacja takiej imprezy w Ostrowie Wielkopolskim to będzie duża promocja dla naszego miasta. Miałem już okazję być na kilku zawodach sumo i jest to sport, który powinien zaciekawić ostrowian. Poza tym wszyscy wiemy ile kosztuje minuta programu na antenie ogólnopolskiej stacji. My tutaj liczymy na szeroką promocję poprzez to wydarzenie – podkreślił prezydent Jarosław Urbaniak.


Poland Open na ostrowskim rynku w sobotę 8 września 2012 od godziny 16.00 do 20.00. Patronat nad imprezą sprawuje Wojewoda Wielkopolski.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę