OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne w Ostrowie
Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne w Ostrowie

redakcja | 06.07.2012

26 sierpnia 2012 w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się Wojewódzko – Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia zaprezentowali 4 lipca 2012 roku w ostrowskim ratuszu Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski Starosta Ostrowski, Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz - w imieniu Biskupa Kaliskiego ks. prałat Michał Milewski.


- Lokalizacja uroczystości w Ostrowie Wielkopolskim wynika z tego, że uznajemy miasto i powiat za bardzo dobrego partnera do współpracy. To jest przedsięwzięcie trudne, wymagające dużego nakładu organizacyjnego, odpowiedniego miejsca. Chcemy, aby wszyscy uczestnicy - zarówno rolnicy, jak i osoby, które po prostu identyfikują się z tym tradycyjnym polskim obrzędem - znalazły tu dobre warunki do świętowania - podkreślał na konferencji Marszałek Marek Woźniak.


- Bardzo się cieszę, że Ostrów Wielkopolski będzie w tym roku gospodarzem Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych. Od kilku miesięcy logistycznie przygotowujemy się do zabepieczenia tego wydarzenia. Wyznaczyliśmy dodatkowe parkingi, m.in. przy Al. Słowackiego oraz stadionie przy ul. Kusocińskiego, gdzie odbędzie się Msza Święta. W sumie przygotowaliśmy ponad 1 600 miejsc parkingowych. Spodziewamy się ponad 400 gości z zewnątrz, w tym delegacji wieńcowych oraz mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Goście będą mogli skorzystać z parkingów okazując się specjalnymi kartami postojowymi, na których znajduje się także mapka z oznaczonymi parkingami. Każdy parking będzie oznaczony innym kolorem karty. Jednak Dożynki to nie tylko kwestie organizacyjne. Na ostrowian i gości czeka wiele atrakcji. Gwiazdą imprezy będzie Kayah, która wystąpi wieczorem wraz z zespołem. Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w imprezie – mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


- Dożynki będą odbywać się w czasie wyjątkowym, bo przypadają w roku 125 – lecie istnienia powiatu ostrowskiego. Powiat ostrowski wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego będą organizatorami Wystawy Rolniczej, która zostanie zaaranżowana wzdłuż Alei Powstańców Wielkopolskich, na terenie Parku Miejskiego, wokół budynków Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego. Chcemy popularyzować nowoczesne rozwiązania technologicznych oraz promować przedsiębiorczość na terenach wiejskich. Będą stoiska z tradycyjnymi, lokalnymi produktami, stoiska z rękodzielnictwem i wyrobami z wikliny, prezentacje firm paszowych i nasiennych oraz wiele innych atrakcji. Także starostowie tegorocznych dożynek to właściciele wzorcowych gospodarstw działających na terenie powiatu ostrowskiego – dodaje Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.


- Dożynki to tradycyjny moment, by w uroczysty sposób zakończyć okres pracy w Polsce, podziękować nie tylko za zbiory i plony, ale także za pogodę, brak klęsk urodzajowych. Za to wszystko będziemy podczas uroczystej Mszy Świętej Panu Bogu dziękować -
dodał ks. prałat Michał Milewski.


Dożynki rozpoczną się o godz. 11.00, wtedy nastąpi otwarcie Wystawy Rolniczej. O 13.00 na stadionie KS Stal przy ul. Kusocińskiego odprawiona będzie Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława napierały, Ordynariusza Diecezji Kaliskiej. O 14.30 zaplanowano wystawę wieńców dożynkowych, o 15.00 - uroczysty obrzęd dożynkowy.


Na 16.30 zaplanowano w Parku Miejskim program artystyczny, o 20.00 koncert Zespołu Kayah.


Dla dożynkowych gości przygotowanych zostanie kilka parkingów na prawie 1700 miejsc. Przygotowane zostaną także parkingi buforowe na ponad 2 tysiące dodatkowych aut. Organizatorzy spodziewają się 6000 gości.


Gwiazdą wieczornego koncertu tegorocznych Dożynek będzie Kayah - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Swój debiutancki album „Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 9 albumów – Kamień, Zebra, Kayah i Bregović, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała i najnowszy Kayah & Royal Quartet.


W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu czy albumu. W 2007 roku wydała DVD „Kayah - MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Płyta „Skała” po niecałym miesiącu sprzedaży, uzyskała status „Platynowej”. Ostatnia płyta artystki "Kayah & Royal Quartet", to wyjątkowy projekt, w którym Kayah towarzyszy wyłącznie brzmienie klasycznego kwartetu smyczkowego.


Po konferencji prasowej, która odbyła się 4 lipca 2012 r., gospodarze święta plonów odwiedzili Starostów Dożynek - Danutę Perz, prowadzącą z mężem gospodarstwo w Topoli Wielkiej w gminie Przygodzice oraz Tadeusza Zatylnego ,gospodarującego z rodziną w Zamościu, gmina Sieroszewice.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę