OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

MajOstaszki 2014

redakcja | 04.05.2014
MajOstaszki 2014

Aż w sześciu miejscach odbywać się będą tegoroczne MajOSTaszki, które zaplanowano na 10 i 11 maja. Atrakcje przygotowano w Parku Miejskim, amfiteatrze, parkingu przed Urzędem Miejskim i przed kinem Komeda oraz na rynku. Będą ciekawe koncerty (Bednarek / Podsiadło / Boogie Boys/Hoodoo Band/Titanium/Domniemani), taneczna „bitwa” z udziałem tancerzy z całej Polski, atrakcje dla rodzin z dziećmi, kiermasz organizacji pozarządowych z występami scenicznymi, czy widowisko kostiumowe.


- Co roku chcemy rozwijać te imprezę o kolejne ciekawe elementy. Zostawiamy to, co się sprawdziło. Tutaj będą imprezy kierowane głownie dla rodzin – ponieważ 15 maja obchodzimy Święto Rodziny chcemy te obchody włączyć w program majostaszków.


Dzielimy imprezę na dwie strefy – strefa imprezy masowej i strefa imprez towarzyszących. Strefa imprez masowych – to polana w Parku Miejskim, wokół Urzędu Miejskiego będzie się odbywać - powiedziała Marlena Maląg, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa


- Pierwszego dnia w sobotę 10 maja imprezy będą odbywać się w 6 miejscach – scena główna, amfiteatr, parking przed Urzędem Miejskim, parking przy Kinie Komeda i w Rynku. Pierwsza część soboty to występy młodych, ostrowskich artystów Ostrowski Talent Show. Potem koncert trzech zespołów rockowo-bluesowych, także wywodzących się z Ostrowa Wielkopolskiego. To koncert zespołów: TANGERINE, DOMNIEMANI i TITANIUM. O 21.15 wystąpi zespół BOOGIE BOYSz Johnem Clintonem, który przyjeżdża do Ostrowa na koncert. Gwiazdą sobotniego koncertu będzie Dawid Podsiadło, który – przypomnijmy – został wybrany głosami mieszkańców. Będą plenery plastyczne, warsztaty baniek mydlanych, pokazy szczudlarzy a w Amfiteatrze Ogólnopolski Turniej Street Dance „Rock Creek Park”. W niedzielę na scenie w Parku Miejskim wystąpi Ostrowska Orkiestra Koncertowa, zespół SUPERSONIC, będzie koncert grupy HOODOO BAND, a wieczorem zaśpiewa Kamil Bednarek, którego ostrowianie także wybrali w głosowaniu internetowym. Niedzielne majostaszki zakończy pokaz sztucznych ogni - wyjaśnia Ewa Matecka, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.


- W Poziomkowym Ogrodzie będą imprezy kierowane głownie dla rodzin – ponieważ 15 maja obchodzimy Święto Rodziny chcemy te obchody włączyć w program majostaszków. My w Ostrowie od kilku lat organizujemy festyn Postaw na Rodzinę, w tym roku włączamy go w obchody majostaszkowe. Chodzi o to, by całe rodziny, dzieci z rodzicami, mogły wziąć udział we wszystkich rodzinnych grach, by wspólnie spędzić czas także na zabawie. Będą rodzinne gry w piłkarzyki, duże rodzinne gry planszowe, zaplanowaliśmy zabawę z chustą klanzy, będzie układanie puzzli na czas, rysowanie kredą na asfalcie oraz rymowanki z nagrodami pod hasłem „Ostrów stawia na Rodzinę”. I w sobotę i w niedziele punktualnie o godzinie 17.00 będzie przygotowany TORT dla Ostrowian- mówi Łukasz Mikołajczyk Poziomkowy Ogród, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9

- W Parku Miejskim w okolicy lokomotywki spółki miejskie będą miały swoje stoiska. Spółka Wodkan SA pokaże eksperymenty chemiczne – jak bada się wodę, jaki jest skład chemiczny naszej wody, jak bada się ścieki. Spółka ZOiGO MZO SA pokaże jak segregować odpady – ale wszystko w formie zabawy, rozwiązywania krzyżówek. Będzie można przynosić na stoisko surowce wtórne – płyty DVD, CD, kartoniki po sokach i mleku – są przewidziane narody. Będą ogłoszone wyniki konkursu ogłoszonego przez MZO. Spółka MZK powie o Ostrowskim Bilecie Elektronicznym, Spółka MZZ przybliży atrakcje Parku Olbrzymich Owadów i przedstawi program festiwalu Tatarak - wyjaśnia Wojciech Czarnecki, wiceprezes Holdikom SA.


- Po raz kolejny zamykamy całą Al. Powstańców Wielkopolskich - podobnie jak było to podczas dożynek wielkopolskich, będą kramy ze specjałami i regionalnymi wyrobami. Będzie strefa zabawowa dla dzieci – trampoliny, będzie zjeżdżalnia „na sucho”, ta którą mieliśmy podczas jarmarku na ostrowskim rynku. Będą warsztaty malowania na szkle. Nie zabraknie gastronomii, ale będzie też ciekawostka – musztarda z gruszek - wyjaśnia Piotr Maraszek prezes Targowisk Miejskich.


- W sobotę na ostrowskim rynku będzie wystawione widowisko słowno – muzyczne, które będzie oparte na legendach ostrowskich, związane z ostrowskimi dzielnicami, herbem Ostrowa. „Jak diabeł wyspę wśród bagien usypał”, „O ostrowskiej Krępie” „O topielicy co na Piaskach zamieszkała”. Wykorzystujemy to co dzieci lubią najbardziej – zabawę w teatr. Historię wykorzystujemy dość swobodnie, ale nawiązujemy do jubileuszu relokacji miasta, postać Jana Jerzego Przebendowskiego także się pojawi, będą teksty w gwarze wielkopolskiej. Na samej scenie wystąpi 25 aktorów, ale będą tez dwa tańce dworskie ( 40 dzieci), drugi taniec ( 20 osób) i przyśpiewki ( 15 dzieci)- mówi Anna Galant, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6.


- Na dziś mamy zgłoszone 24 organizacje, które będą się wystawiać w okolicy amfiteatru. Kiermasz organizacji pozarządowych będzie odbywał się po raz 5. Zamysłem było to, by ostrowianom pokazać ile rzeczy i wydarzeń dzieje się w Ostrowie Wielkopolskim, także dzięki organizacjom pozarządowym. Organizacje, które mają status pożytku publicznego, mają czas i szansę, na wykazanie i pokazanie na co wydają pieniądze z 1% i oczywiście zachęcać mieszkańców do kolejnych odpisów. Będzie to także okazja do promocji wolontariatu. W amfiteatrze będzie prezentowany blok estradowy – i sporty walki i śpiewy i tańce - mówi Lidia Sobócka Pełnomocnik Prezydent ds. Organizacji Pozarządowych


- Cały turniej odbędzie się na świezym powietrzu w parku, w razie niepogody Komeda Rock Creek Park . Na dziś mamy złoszenia z całej Polski, a nawet mamy z Algierii i Ukrainy. Pula nagród wynosi ok. 7,5 tysiąca – mamy kategorie 5x5 – toczą bitwy przez 10 minut do róznego rodzaju muzyki, zmieniającej się. Mamy kategorię braekdance, popping i hip hop. Na dziś mamy zgłoszeń około 30 w każdej kategorii. Do zawodów może zgłosić się każdy, cały czas czekamy na chętnych. Uczestników oceniać będzie bardzo profesjonalne jury, w skłąd którego wejdą: Anna Juja Jujka – jurorka polsatowskiego talent show „Got to dance”. Bartosz Bandura i Tomasz Berger – ostrowski tancerz poppingowym, pionier tego tańca w kraju- mówi Błażej Ławecki z True School.


- Na parkingu za Starostwem Powiatowym będzie prezentacja sprzętu strażackiego i pokazy sikawek. Z kolei w niedzielę na parkingu przy Kinie Komeda dzięki Automobilklubowi Ostrowskiemu będzie wystawa starych, zabytkowych aut. Są także przygotowane stoiska wyłącznie dla dzieci np. będzie możliwość pomalowania twarzy. Będą także stoiska z ofertami partnerów Ostrowskiej Karty Rodziny 3+. A ponieważ mamy rok Henryka Sienkiewicza – w niedzielę w godzinach od 15.00 do 17.00 Biblioteki Publiczna przygotuje działania w ramach tego sienkiewiczowskiego roku - wyjaśnia Andrzej Leraczyk naczelnik Wydziału Kultury w Urzędzie Miejskim.


Szczegóły programu przedstawiono 23 kwietnia br. na specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim. Majostaszki odbędą się 10 i 11 maja 2014r.

Fotorelacja powiązana z wydarzeniem
Przebendalia na ostrowskim RynkuPrzebendalia na ostrowskim RynkuPrzebendalia na ostrowskim RynkuPrzebendalia na ostrowskim RynkuPrzebendalia na ostrowskim RynkuPrzebendalia na ostrowskim RynkuPrzebendalia na ostrowskim Rynku
fot. Wojciech TarchalskiPrzebendalia na ostrowskim Rynku   (Liczba zdjęć: 24)
Sobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid PodsiadłoSobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid PodsiadłoSobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid PodsiadłoSobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid PodsiadłoSobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid PodsiadłoSobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid PodsiadłoSobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid Podsiadło
fot. Wojciech TarchalskiSobotnie MajOSTaszki - Boogie Boys i Dawid Podsiadło   (Liczba zdjęć: 24)
Niedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila BednarkaNiedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila BednarkaNiedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila BednarkaNiedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila BednarkaNiedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila BednarkaNiedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila BednarkaNiedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila Bednarka
fot. Wojciech TarchalskiNiedzielne MajOSTaszki - Koncert Kamila Bednarka   (Liczba zdjęć: 30)
Artykuł powiązany z wydarzeniem
Ruszyły MajOSTaszki - Przebendalia na Rynku Ruszyły MajOSTaszki - Przebendalia na Rynku10-maj-2014
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę