OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Planeta Energii - interaktywne miasteczko edukacyjne
Planeta Energii

Planeta Energii - interaktywne miasteczko edukacyjne

redakcja | 26.04.2012

„Planeta Energii”- interaktywne miasteczko edukacyjne - gościć będzie 26 i 27 kwietnia 2012 roku na ostrowskim rynku. Na ostrowian czeka wiele atrakcji m.in. trójwymiarowy film o energii elektrycznej oraz niecodzienne eksperymenty naukowe.


Wizyta miasteczka w Ostrowie Wielkopolskim związana jest ze zwycięstwem Sławy Piaskowskiej i jej klasy ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi oraz wyróżnieniem dwóch klas z ostrowskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Planeta Energii”.


- "Planeta Energii" to organizowana przez Grupę ENERGA ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jej celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej – źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych – mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


W ramach konkursu placówki edukacyjne miały za zdanie: przygotowanie minimum 3 lekcji dotyczących energii elektrycznej na podstawie otrzymanych materiałów dydaktycznych, przeprowadzenie minimum jednego działania dodatkowego propagującego wiedzę na temat energii elektrycznej - według własnego pomysłu oraz przygotowanie i złożenie w terminie sprawozdania z przeprowadzonych lekcji i działań dodatkowych.


Wyróżniona placówka – Szkoła Podstawowa nr 6 – przeprowadziła zajęcia według scenariuszy na następujące tematy, m.in. Od łuczywa do żarówki energooszczędnej, Jak to się dzieje, że żarówka świeci?, Gdy zostaję sam w domu.


- Dzieci przygotowywały i prowadziły lekcje, przeprowadzały doświadczenia. W ramach projektu uczniowie z wychowawcą odwiedzili sklep elektryczny oraz wiatraki prądotwórcze w Wysocku Wielkim. Dzieci wykonywały również place plastyczne. Utworzono „Wirtualną klasę”- forum Planety Energii - za pomocą którego dzieci mogły porozumiewały się z nauczycielem, przedstawiać swoje propozycje i pomysły – dodaje Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


Główną nagrodą w konkursie jest dwudniowa wizyta „Planety Energii” – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego w Ostrowie Wielkopolski.


- Podczas spotkania z „Planetą Energii” dzieci dowiedzą się czym jest prąd, jaki ma wpływ na nasze codzienne życie, jak racjonalnie i w sposób przyjazny dla środowiska korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak prawidłowo zachować się w pobliżu obiektów energetycznych. Na gości miasteczka „Planety Energii” czekają liczne niespodzianki – wyjaśnia M. Maląg.


Nad stroną merytoryczną prezentacji czuwać będą naukowcy akademiccy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W konkursie wygrywa szkoła, ale nagradzane jest całe miasto, ponieważ oprócz zwycięzców, „Planetę Energii” będą mogły odwiedzić także dzieci z innych szkół w grupach zorganizowanych z wychowawcami ( w godz. 9.00 do 14.00) lub podczas indywidualnych wizyt z rodzicami (w godz. 15.00 – 18.00).


Wszyscy mieszkańcy mają zatem szansę uczestniczyć w ciekawym i nietuzinkowym projekcie edukacyjnym, wyrażając tym samym swoje poparcie dla proekologicznej idei efektywnego i świadomego korzystania z energii elektrycznej.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę