OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
XXII Finał WOŚP 2014 Ostrów Wlkp OCK

XXII Finał WOŚP 2014

redakcja | 12.01.2014

220 wolontariuszy kwestować będzie w Ostrowie Wielkopolskim podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab Miejski tradycyjnie mieścić się będzie w Ostrowskim Centrum Kultury. Orkiestra zagra już w najbliższą niedzielę 12 stycznia 2014 roku.


W Ostrowie Wielkopolskim WOŚP zagra w trzech miejscach: na rynku, na Małej Scenie oraz na Dużej Scenie OCK przy ul. Wolności.


Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 na ostrowskim rynku kąpielą Ostrowskiego Klubu Morsów.


- Będzie także pokaz pojazdów zabytkowych i rajdowych Automobil Klubu Ostrowskiego. Pojazdy i sprzęt zaprezentuje również Straż Pożarna - mówi Ewa Matecka, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.


Uroczyste otwarcie WOŚP odbędzie się o godzinie 14.00 na dużej scenie OCK. Od godziny 14.00 do 17.00 na Dużej i Małej Scenie OCK odbędzie się blok skierowany do dzieci i młodzieży, natomiast od 16.20 do 22.00 na Dużej Scenie odbędą się koncerty i pokazy. Główna licytacja rozpocznie się o godzinie 18.00. Tradycyjnie impreza zakończy się wysłaniem "światełka do nieba" oraz pokazem Teatru Ognia.


- W holu Ostrowskiego Centrum Kultury odbędą się pokazy i kursy ratownictwa medycznego prowadzone m.in. przez Harcerski Klub Ratowniczy. W holu mieścić się będzie także sklepik „Dar Serca” z różnymi rzeczami, które będzie można zakupić i w ten sposób wesprzeć WOŚP - dodaje E. Matecka.


Ostrowski finał WOŚP to także imprezy, które odbędą się w szkołach oraz w innych placówkach. W Gimnazjum nr 4 odbędzie się turniej piłki nożnej halowej, którego organizatorem jest Ostrowska Liga Piłki Nożnej Amatorskiej. Nie zabraknie także zumby. Maraton zumby odbędzie się 13 stycznia o godzinie 19.00 w I Liceum Ogólnokształcącym. Prowadzić go będzie Marika Wojtowicz - Puchalska.


W tym roku Miasto Ostrów Wielkopolski na licytację wstawia dwie koszulki miejskie z autografem Marcina Gortata, słynnego Polaka w NBA.


- Wylicytować je będą mogli ostrowianie. Licytacje koszulek z autografami słynnych sportowców budzą zawsze duże emocje, mam nadzieję, że i tym razem uda się w ten sposób wspomóc WOŚP - wyjaśnia Prezydent Jarosław Urbaniak.


Cały dochód uzyskany podczas zbiórki zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.


Szefem sztabu Miejskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w OCK jest Sebastian Górski. Licytację na Dużej Scenie prowadzić będzie Szymon Matyśkiewicz.


Więcej informacji o akcji w Ostrowie Wielkopolskim pod linkiem http://wosp-ostrow.pl

Artykuł powiązany z wydarzeniem
Jakie atrakcje podczas finału WOŚP w Ostrowie? Jakie atrakcje podczas finału WOŚP w Ostrowie?11-sty-2014
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę