OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Koncert TSA
TSA

Koncert TSA

redakcja | 15.04.2012

Niedziela, 15 kwietnia 2012, godz. 20:00
Duża Scena OCK

bilety:
40 zł (do dnia 5 kwietnia 2012)
50 zł (od dnia 6 kwietnia do 15 kwietnia br.)

Powstał z inicjatywy Andrzeja Nowaka w 1979 roku w Opolu. Dwa lata później, jeszcze jako instrumentalny kwartet, TSA wygrało Festiwal w Jarocinie by zaraz potem, na „Pop Session” zadebiutować z Markiem Piekarczykiem jako wokalistą. Lata 1981 - 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku - grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując prawdziwą histerię wśród publiczności. W okresie tym sprzedano około miliona egzemplarzy ich płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W kolejnych latach TSA nadal prowadziło ożywioną działalność koncertową, występując również zagranicą: Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, USA, Kanada, Finlandia, Czechosłowacja, Litwa, Rosja, Ukraina, Białoruś. W tym czasie na Zachodzie ukazały się dwie ich płyty - „Spunk” i „Heavy Metal World”. W latach 1987 - 1989 zespół występował w rock-operze „Jesus Christ Superstar”, Tytułową rolę zagrał Marek Piekarczyk (Teatr Muzyczny w Gdyni).


W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Nieco później po raz pierwszy na kompaktach ukazały się ich legendarne już albumy - „TSA - czerwony”, „Rock’n’Roll”, „Spunk”, obie wersje „Heavy Metal World” oraz CD „1981” zawierający nagrania koncertowe z radiowych archiwów. Na rynku dostępne jest także DVD z archiwaliami z lat 80-tych - m.in. słynny koncert w Teatrze STU.


Od 2001 roku zespół TSA wystąpił na ponad 600 koncertach w kraju a także wielokrotnie w Czechach, Holandii, Austrii, Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. "List XX" na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, "Proceder" - płytą roku, a TSA - zespołem nr 2 - w plebiscycie magazynu "Teraz Rock", nominacja do Fryderyka 2005 i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udany udział w najważniejszych festiwalach w roli gwiazdy - to tylko niektóre dowody na to, że TSA znowu należy do czołówki polskiej sceny muzycznej i jest w znakomitej formie…


Zespół TSA jako jeden z niewielu, występuje wciąż w pierwszym składzie osobowym:


Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew)

www.centrum-ostrow.pl
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę