OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
100 lat ostrowianki Pani Stefanii

100 lat ostrowianki Pani Stefanii

redakcja | 12.01.2013

Życzenia kolejnych lat w zdrowiu złożył Pani Stefanii Lewickiej Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak podczas jubileuszu jej 100 - urodzin. Uroczystość urodzinowa Pani Stefanii odbyła się w czwartek 10 stycznia 2013 roku.


Ostrowiance – Pani Stefanii Lewickiej – w dniu 100 urodzin życzenia złożyli: Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz Ewa Mielczarek Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM. Oprócz życzeń od władz miasta, Jubilatka otrzymała życzenia od Premiera Rządu Donalda Tuska.


- Niech pogoda ducha i optymizm nigdy Pani nie opuszczają, a chwile spędzane w gronie rodziny i bliskich upłyną w harmonii, miłości i zrozumieniu – powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak, który wręczył Pani Stefanii kwiaty, pamiątkowy list oraz upominki miejskie.


Pani Stefania Lewicka urodziła się 10 stycznia 1913 roku w Rychnowie. Za mąż wyszła w 1941 roku. Miała dwoje dzieci. Doczekała się czworga wnuków, sześciu prawnuków oraz jednego praprawnuka. Jest wdową.


- Mama przez całe życie bardzo ciężko pracowała. Pracę zaczęła już jako pięciolatka - takie były czasy i trzeba było pracować. Pracowała m.in. w domostwach, majątku ziemskim oraz na roli, także w czasie wojny - mówi córka Pani Stefanii, Zofia Ratajczyk, która opiekuje się Jubilatką.


Pani Stefania, pomimo sędziwego wieku, jest w dobrej kondycji. Preferuje żywność lekką, nigdy nie lubiła ciężkich potraw. W Ostrowie Wielkopolskim mieszka od 35 lat.


- Mama najchętniej lubi prosty posiłek - bułka, mleko, często je nabiał. Telewizji nie ogląda ze względu na problemy zdrowotne ze wzrokiem - przeszła ciężką chorobę. Jest bardzo ciekawska, wszystko chce wiedzieć. W rodzinie nikt nie dożył tak sędziwego wieku jak moja mama - dodaje córka Zofia.


W ewidencji ludności widnieją jeszcze dwie panie oraz jeden mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w 2013 roku obchodzić będą jubileusz 100 lat.


- Najstarszą ostrowianką jest pani urodzona w 1909 roku. Są także trzy panie urodzone w 1911 roku oraz jedna w 1912 roku - mówi Ewa Mielczarek, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę