OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Powstanie rondo u zbiegu Śmigielskiego i Waryńskiego
fot. archiwum
Witosa

Powstanie rondo u zbiegu Śmigielskiego i Waryńskiego

redakcja | 12.01.2013

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim rozstrzygnął przetarg na budowę małego ronda u zbiegu ulic Śmigielskiego i Waryńskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Rondo powstanie najpóźniej do czerwca 2013r.


W ramach projektowanych robót w obszarze objętym przebudową wykonane zostaną: zmiana geometrii skrzyżowania ze zwykłego na mini rondo, remont ulicy Waryńskiego na odcinku około 90 metrów, wykonanie jezdni na rondzie szerokości 5,0 m o nawierzchni bitumicznej oraz budowa wyspy środkowej o średnicy 10 metrów z betonowej kostki brukowej.


- To skrzyżowanie jest dziś kłopotliwe dla kierowców, ruch na nim jest utrudniony – szczególnie skręcający w lewo od ul. Waryńskiego muszą czekać w korkach. Stąd decyzja o budowie w tym miejscu małego ronda, które pozwoli na płynne i bezpieczne rozładowanie ruchu. Jednocześnie warto podkreślić, że w tej części miasta dzięki budowie ronda powoli rozładowujemy tzw. punkty newralgiczne. W 2012 roku w ramach II etapu przebudowy ulicy Piłsudskiego powstało rondo u zbiegu ulic Piłsudskiego i Paderewskiego oraz wspólnie z powiatem ostrowskim pobudowaliśmy rondo na skrzyżowaniu ulic Witosa i Grabowska – mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


Przy rondzie zaplanowana jest także budowa ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni z betonowej kostki brukowej bezfazowej oraz ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Prace przy budowie ronda potrwają najpóźniej do czerwca 2013r. Środki na budowę ronda pochodzą z budżetu miasta.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę