OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Dotacja z BGK na lokale socjalne
Budynek z lokalami socjalnymi przy ul. Wrocławskiej

Dotacja z BGK na lokale socjalne

redakcja | 07.01.2013

530 tysięcy złotych dotacji pozyskało Miasto Ostrów Wielkopolski z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę kolejnego bloku socjalnego. Parterowy budynek z 24 lokalami ma stanąć na terenach miasta przy ulicy Wrocławskiej.


- Budowa obiektu powinna ruszyć wiosną tego roku, tak by prace mogły zakończyć się w listopadzie 2013 roku. Znajdą się w nim 24 mieszkania o różnej wielkości. Są to lokale socjalne, które otrzymują rodziny z tzw. listy socjalnej. Głównie są to osoby z wyrokami eksmisyjnymi. Prowadzenie i posiadanie takich lokali to zadanie własne samorządu miejskiego - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.
 

Koszt inwestycji to 1 milion 770 tysięcy złotych. Dotacja to ponad 530 tysięcy złotych czyli 30 procent wartości całości.


- Bank Gospodarstwa Krajowego dofinansowuje tego typu inwestycje. My wniosek złożyliśmy w listopadzie 2012 roku. Na budowę nowych obiektów dofinansowanie wynosi 30%, na modernizację starych - 40%. Dokładną kwotę dofinansowania zweryfikuje przetarg - dodaje Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska, kierownik Biura Pozyskiwania Środków Zewnetrznych w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.


Obecnie na liście socjalnej Ostrowa Wielkopolskiego znajdują się 122 rodziny, na liście komunalnej 10.


W sześciu edycjach naboru Ostrów Wielkopolski otrzymał 1 milion 693 tysiące 710 złotych dofinansowania do realizowanych inwestycji. Bank Gospodarstwa Krajowego S.A udziela finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych i mieszkań chronionych ze środków Funduszu Dopłat. Do tej pory powstały nowe lokale socjalne przy ul. Wrocławskiej 150 i 150A, ul. Zielonej, ul. Dworcowej ( dawna noclegownia PKP) i ul. Olszynowej.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę