OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Salos znów za 3 punkty

Salos znów za 3 punkty

Dawid Bilski | 05.01.2013

Siatkarze Salosu Ostrów zwycięstwem 3:0 zainaugurowali ligowe występy w 2013 roku. Cieszą kolejne 3 punkty, ale lider nie grał tak dobrze jak przyzwyczaił swoich kibiców w poprzednim spotkaniach.


W sobotni wieczór przeciwnikiem ostrowskiego zespołu był Polanin Strzałkowo, zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli III ligi grupy A. Goście przyjechali do Ostrowa z zamiarem urwania choćby punktu faworytowi.


Zaobserwować to można już było w pierwszej partii. Przez długi okres wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 17:17 błysnął Tobiasz Łyczywek, który wykorzystał skutecznie 4 ataki pod rząd. Set zakończył się wygraną Salosu 25:21.


W odsłonie drugiej lekka przewaga znajdowała się po stronie podopiecznych Jana Kamińskiego i Mariusza Nowaka. Najwyższe prowadzenie - 22:16 było po ataku Macieja Gmurowskiego. Ten sam zawodnik ustalił wynik drugiego seta na 25:20.


Takim samym rezultatem zakończyła się trzecia partia. Tutaj wygrana ostrowianom przyszła najtrudniej. Przeciwnicy wykorzystali słabszy odbiór Salosu i wyszli na prowadzenie 8:4. Jednak dobrze zafunkcjonowała inna formacja ostrowskiej zespołu. Mianowicie był to blok. W tym elemencie brylował Maciej Gmurowski, którego pod siatką wspierali Tobiasz Łyczywek i Przemysław Jaworski. Po bloku Gmurowskiego było już 14:12. W dalszej części seta Salos kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Spotkanie zakończyło się po udanym serwisie Michała Wachowskiego, który nie zmarnował piłki meczowej.


- Wygraliśmy, ale mam mały niedosyt. Moi zawodnicy po przerwie świątecznej nie pokazali się ze strony jakiej bym po nich oczekiwał. Na pewno to poprawimy. Najważniejsze, że odnieśliśmy kolejne zwycięstwo - powiedział Jan Kamiński, szkoleniowiec Salosu.


Salos Ostrów - Polanin Strzałkowo 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)
Salos:
Kortylewski, Krysiak, Gmurowski, T.Łyczywek, M.Łyczywek, Jaworski, Telega, M.Wachowski.

Kategoria: SportSiatkówka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę