OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Nowoczesny USG w przychodni

Nowoczesny USG w przychodni

redakcja | 29.12.2012

Samorząd miejski ufundował dla Przychodni Specjalistycznej nowoczesny trójgłowicowy aparat USG. Sprzęt Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak przekazał na ręce dyrektora szpitala Dariusza Bierły 21grudnia 2012r.


Aparat USG na stałe jest w Poradni K w Przychodni Specjalistycznej przy szpitalu. Tam służyć będzie w gabinetach ginekologicznych. Jednak specjalna - najmniejsza - głowica umożliwi również wykorzystanie go do badań noworodków.


Urządzenie wykorzystywane będzie zarówno na Oddziale Neonatologicznym, jak i w Poradni Położniczo – Ginekologicznej.


- To mercedes pośród tego typu aparatów i na zamówienie czekaliśmy kilka parę tygodni. Spełniło się starosty marzenie - po wielu latach mógł otworzyć taki obiekt jak Poradnia Specjalistyczna. Chcieliśmy jako miasto, ukłonić się temu przedsięwzięciu i zrobić jakiś prezent. Zbadaliśmy, co jest potrzebne, czego nie ma i wyszło, że brakuje nowoczesnego, przenośnego aparatu USG. Wcześniej na zakup sprzętu zgodzili sie radni i zaakceptowali taką pozycję w budżecie miejskim - mówił Prezydent Jarosław Urbaniak.


Do tej pory w ostrowskiej przychodni funkcjonował kilkuletni aparat, który został już wyeksploatowany i nie spełniał odpowiednich wymogów.


- Każdy sprzęt ofiarowany nam przez darczyńców jest na wagę złota zwłaszcza ten, który otrzymaliśmy. Jest to wysokiej klasy aparat USG, który posłuży w celach diagnostycznych pacjentom Przychodni Specjalistycznej, a w szczególności pacjentkom z poradni ginekologiczno – położniczej oraz noworodkom –
mówi Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego ZZOZ.


W przekazaniu sprzętu oprócz władz miasta i powiatu ostrowskiego, ordynatorów i pielęgniarek uczestniczyli także radni miejscy: Elżbieta Grocholska, Lech Topolan, Marian Herwich i Tomasz Gostomczyk (ordynator Oddziału Położniczego).


Na zakup aparatu z budżetu miasta przeznaczono 40 100 złotych.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę