OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Jarmak Bożonarodzeniowy będzie kontynuowany

Jarmak Bożonarodzeniowy będzie kontynuowany

redakcja | 29.12.2012

- Jarmark Bożonarodzeniowy na ostrowskim rynku będziemy kontynuować - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak. Impreza trwała ponad tydzień na ostrowskim rynku - od 16 do 23 grudnia 2012 roku.


Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrowie Wielkopolskim organizowany był po raz pierwszy. Jak podkreśla Jarosław Urbaniak, imprezę - ze względu na duże zainteresowanie zarówno tych młodszych, jak i starszych ostrowian - miasto zamierza kontynuować.


- Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowaliśmy wzorem naszych zachodnich sąsiadów. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród ostrowian i doczeka się kolejnych edycji. Jarmark wprowadził ostrowian w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Oferta skierowana była dla całych rodzin. Było wspólne śpiewanie kolęd, żywa szopka ze zwierzętami, możliwość przebrania się za gwiazdora, szczudlarze, a wszystko to na świątecznie udekorowanym i oświetlonym lampkami rynku - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Na rynku zostało rozstawionych 10 stoisk handlowych, w których można było nabyć niepowtarzalne wyroby, rękodzielnictwo, chleb, pierniki i miody. Działania zaczynały się już rano, a kończyły wieczorem.


- Mieszkańcy - ci młodsi i starsi - mieli okazję wziąć udział w przejażdżce reniferami, mogli obejrzeć występy grup teatralnych oraz uczestniczyli w zajęciach przy choince z gwiazdorem. Na rynku była także karuzela dla najmłodszych - mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


Jarmark Bożonarodzeniowy to także bogata oferta gastronomiczna. Ostrowianie mogli smakować świątecznych pierogów, zakupić grzane wino oraz ciepłą herbatę. Zmarzniętych rozgrzewały rozstawione na rynku koksowniki.


- Niewątpliwą atrakcją Jarmarku Bożonarodzeniowego było wspaniałe wydarzenie artystyczne - Parada Teatru Kubika. Przez rynek przeszedł barwny korowód, w skład którego weszli szczudlarze, klauni, świąteczne postaci oraz mieszkańcy miasta - dodała Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


Podczas imprez mieszkańcy mieli okazję złożyć życzenia do mikrofonu. Życzenia do najbliższych - zapisane na kartce - mieszkańcy zawieszali także na "Drzewku Szczęścia".


Podczas imprezy można było sobie zrobić także zdjęcie z Mikołajem.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę