OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Łysa śpiewaczka - Spektakl w MDK

Łysa śpiewaczka - Spektakl w MDK

redakcja | 21.12.2012

„Łysa śpiewaczka” – spektakl pod tym tytułem, oparty na sztuce teatralnej Eugene Ionesco, wystawiła grupa teatralna z MDK prowadzona przez Violettę Sikorę. Dla grupy był to debiut, a przy okazji doskonała zabawa w teatr.


– „Łysa Śpiewaczka” to klasyka teatru absurdu. Bohaterowie rozmawiają ze sobą, ale z tych antydialogów nic nie wynika. Absurdalny humor ma drugie dno i mnóstwo ukrytych aluzji. Zespół, który prowadzę w MDK, pracuje ze sobą od roku, ma ogromny potencjał twórczy, są bardzo zaangażowani w to, co robią. „Łysa śpiewaczka” była dla tych młodych ludzi inicjacją teatralną. Moją ideą jako pedagoga i reżysera było z nich wydobycie wszystkiego, co najlepsze, tak aby uwierzyli w swoje możliwości i spojrzeli na siebie z dystansu – wyjaśnia Violetta Sikora.


Zamiarem reżyserski było utrzymanie przedstawienia w konwencji beztroskiej zabawy i żartu scenicznego, co jej się udało. Specyficzny klimat spektaklowi nadawała też muzyka z ciągle powtarzającym się motywem. Młodzi aktorzy umieścili działania teatralne na tle czarno-biało-czerwonej scenografii. Ich kostiumy także były utrzymane w tych barwach. Spektakl oscylował między śmiesznością a dramatyzmem, a młodzi występujący doskonale potrafili odzwierciedlić absurdalną rzeczywistość utworów Eugene`a Ionesco.


Premiera spektaklu odbyła się w sobotę, 8 grudnia 2012 roku na scenie Młodzieżowego Domu Kultury. W przedstawieniu wystąpili: Roksana Lisiak, Stanisław Sikora, Damian Janiak, Martyna Kostera, Maria Lewicka, Julka Sztylpa, Patrycja Reikowska, Miłosz Mieszalski oraz Klaudia Dzierla. Opiekę artystyczną sprawowała Violetta Sikora.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę