OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Jarmak Bożonarodzeniowy na ostrowskim rynku

Jarmak Bożonarodzeniowy na ostrowskim rynku

redakcja | 18.12.2012

Przejażdżka reniferami, stoiska z rękodzielnictwem, miodami, piernikami i świątecznymi daniami- to wszystko i wiele innych atrakcji przygotowano podczas pierwszego Jarmarku Bożonarodzeniowego na ostrowskim rynku. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do niedzieli 23 grudnia 2012 roku.


Są stoiska handlowe, gdzie można nabyć niepowtarzalne wyroby, chleb, pierniki oraz świąteczne potrawy, a wszystko to na udekorowanym i oświetlonym lampkami rynku, w lesie choinek. Działania zaczynają się już rano, a kończą wieczorem.


Mieszkańcy - ci młodsi i starsi - mają okazję wziąć udział w przejażdżce saniami, mogą obejrzeć występy grup teatralnych oraz wziąć udział w zajęciach przy choince z gwiazdorem. Na rynku jest także karuzela dla najmłodszych.


Przy bocznym wejściu do ratusza można zakupić m.in. pierogi, grzane wino oraz ciepłą herbatę. Zmarzniętych rozgrzewają rozstawione na rynku koksowniki.


Niewątpliwą atrakcją Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Parada Teatru Kubika, która już we wtorek 18 grudnia 2012 roku o godzinie 16.00 przemaszeruje przez ostrowski rynek.


- Na ostrowian czeka wspaniałe wydarzenie artystyczne. Będzie kolorowo i świątecznie. Przez rynek przejdzie barwny korowód, w skład którego wejdą szczudlarze, klauni, świąteczne postaci oraz mieszkańcy miasta - mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


Podczas imprez mieszkańcy mogą złożyć życzenia do mikrofonu. Życzenia do najbliższych - zapisane na kartce - można także zawiesić na "Drzewku Szczęścia".


Mieszkańcy mogą zobaczyć żywą szopkę, jest także okazja aby przebrać się za gwiazdora.


Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się od 16 do 23 grudnia 2012 roku.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę