OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Niekończąca się… Gitarownia

Niekończąca się… Gitarownia

redakcja | 13.12.2012

Kaliska formacja Re-Bell była gościem na piątkowym koncercie w Młodzieżowym Domu Kultury. Zespół wystąpił w ramach projektu „Never Ending… Gitarownia”. Słuchała go prawie pełna sala młodych fanów mocnego uderzenia.


Koncert kaliskiego zespołu odbył się 7 grudnia 2012 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury. Mimo że kapela istnieje od niespełna roku, na jej występ przybyło sporo fanów mocnego uderzenia. To dowód na to, że koncerty w ramach niedawno zainicjowanego projektu dobrze się przyjęły.


– „Never Ending… Gitarownia” to nieregularny cykl koncertów kapel związanych z organizowanym w MDK przeglądem „Gitarownia”. Sam przegląd to za mało. Chcemy, żeby MDK rozbrzmiewał żywą muzyką przez cały rok, czyli między kolejnymi edycjami „Gitarowni”, stąd też taka nazwa – nawiązującą do filmu o niekończącej się opowieści, a dla nas do niekończącej się „Gitarownii” – wyjaśnia pomysłodawca koncertów Mariusz Łęcki, nauczyciel gry na gitarze w MDK. Dzięki temu kapele zyskują przyjazne miejsce, w którym mogą zaprezentować swoją twórczość, a publiczność ostrowska, młoda i nie tylko, możliwość posłuchania muzyki niekomercyjnej i w pewnym sensie alternatywnej – dodaje Mariusz Łęcki.


Re-Bell zagrał bardzo energetycznie kilka własnych numerów przeplatanych coverami. W kawałkach autorskich rozbudowana forma oraz niebanalne teksty połączone z ciekawymi efektami w postaci zarejestrowanych wcześniej brzmień różnorodnych instrumentów i głosów ludzkich sprawiły, że publiczność ruszyła pod scenę. Było, więc gorąco.


W ramach projektu „Never Ending... Gitarownia” zagrali już m.in. Pauła Pływaczyk i formacja Last of Our Kind. Występ Re-Bell był trzecim, a już szykują się kolejne. W planach jest zorganizowanie koncertu ostrowskiej formacji Zbrodnia Ikara, laureatowi I miejsca ostatniego Przeglądu Twórczości Okołogitarowej „Gitarownia” w MDK.


Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę