OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wystawa Stanisława Brajera

Wystawa Stanisława Brajera

redakcja | 13.12.2012

Ponad 100 prac pochodzących z ostatniego kilkunastoletniego okresu twórczości Stanisława Brajera miała okazję oglądać ostrowska - i nie tylko - publiczność podczas wernisażu wystawy „Przekroczyć nieprzekraczalne”. Wernisaż odbył się w sobotę 8 grudnia 2012 roku w „Gościńcu Zębcowskim”. Patronat honorowy nad wystawą objął Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.


Artysta Stanisław Brajer do Ostrowa Wielkopolskiego powrócił po 20 latach z wystawą abstrakcyjno-ekspresyjnych prac malarskich. Obrazy powstały w większości w okresie od 2001 do 2012 roku. Ostatnia wystawa artysty w Ostrowie Wielkopolskim obyła się w 1992 roku w galerii BWA.


Jak czytamy w recenzji Marzenny Podskarbi, Stanisław Brajer to artysta, który zawsze szokował odbiorcę swoimi odważnymi wizjami świata. Ostatnie obrazy aż krzyczą do nas z ram. Równocześnie przyciągają i odpychają. Urzekają niezwykłością i przepychem ulubionych przez twórcę kolorów: czerwienią, błękitem, żółcią i zielenią.


- Na wystawie prezentowane są obrazy Stanisława Brajera, który po ponad 50 indywidualnych wystawach i 20 latach przerwy ponownie wrócił do Ostrowa Wielkopolskiego. Nie jest łatwo jednoznacznie scharakteryzować i ocenić twórczość Stanisława Brajera i równocześnie przedstawić jego artystyczny życiorys artysty. Dlatego pozwolę sobie zacytować słowa samego autora, który mówi o sobie tak: „Jestem przemijaniem, pełnym miłości, niezwykłych przyjaźni, przelotnych znajomości, spacerów w nieznane, ciszy, zapachu farb, twórczej wyobraźni i płodnej samotności” - powiedziała Marzenna Podskarbi, recenzentka twórczości artysty.


- To jest moja 52 wystawa indywidualna i na żadnej wystawie nie było mniej niż 70 prac. Aby zrozumieć malarstwo i obrazy, należy stanąć i wtopić się w obraz i pomyśleć, co twórca chciał powiedzieć - podkreślił Stanisław Brajer podczas wernisażu wystawy.


Podczas wernisażu Stanisław Brajer przekazał Prezydentowi Jarosławowi Urbaniakowi obraz swojego autorstwa pt. „Mozaika chwili”.


- To prezent, który dostał Pan na spotkaniu Stowarzyszenia Ostrowian w Poznaniu. Przekazuję go Panu - Panie Prezydencie - z podziękowaniem za opiekę nad stowarzyszeniem oraz za przyjęciem honorowego patronatu nad wystawą malarską. Życzę, by podarowany obraz był wspomnieniem o naszym spotkaniu oraz by pomagał Panu przekraczać nieprzekraczalne trudności - powiedział Stanisław Brajer.


Wernisaż odbył się w nowo otwartym „Gościńcu Zębcowskim” przy ulicy Krańcowej 85. Obiekt pobłogosławił ksiądz proboszcz Zdzisław Gościniak.


- Naszym marzeniem było stworzenie miejsca z dobrą polską kuchnią, ale zawsze w towarzystwie wysokiej sztuki - powiedziała Elżbieta Grochowska, właściciel „Gościńca Zębcowskiego.


Wernisażowi towarzyszył występ Zespołu Muzyki Dawnej „Effascinato” z Raszkowa.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę