OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Urzędnicy z Ostrowa na celowniku. Przyłącz się do gry!
Urzędnicy z Ostrowa na celowniku

Urzędnicy z Ostrowa na celowniku. Przyłącz się do gry!

artykuł sponsorowany | 05.12.2012

Jakie są opinie mieszkańców na temat działalności władz lokalnych? Czy miasto stanowi atrakcję dla turystów? W jaki sposób urzędnicy dbają o promocję i ofertę kulturalną w mieście? Jak funkcjonuje gmina? Czy polityka edukacyjna władz uwzględnia osoby starsze? Znalezienie odpowiedzi na te i inne pytania będzie głównym zadaniem uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.


11 grudnia młodzież z II LO weźmie udział w grze miejskiej na ulicach Ostrowa. Jest to element projektu Gminowo, którego pomysłodawcą jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Młodzi badacze przeanalizują kilka obszarów aktywności urzędników i samorządowców w swoim mieście. Na celowniku znajdą się działania w dziedzinie edukacji i kultury, integracji społecznej, transportu publicznego, turystyki oraz sportu.


Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli spotkać poszukujących informacji uczniów w urzędzie miasta, miejskim parku, punkcie informacji turystycznej czy bibliotece publicznej. Uczestnicy gry przeprowadzą rozmowy z pracownikami urzędu oraz instytucji kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania gminy, takich jak MOPS czy MZK. Zasięgną też opinii przechodniów. W ten właśnie sposób sprawdzą efektywność władz lokalnych.


W projekcie oprócz II LO z Ostrowa uczestniczą również 3 inne szkoły z woj. wielkopolskiego: Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Kole, I LO im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim i Zespół Szkół Gastronomicznych im. K. Libelta w Poznaniu. Ogółem, w Gminowo zaangażowane są 22 szkoły ponadgimnazjalne z całego kraju. Dzięki tej inicjatywie przyszli wyborcy zdobywać będą przez cały rok szkolny wiedzę o samorządzie na szczeblu gminy oraz umiejętności praktyczne. Już wkrótce uczniowie przygotują raporty oceniające funkcjonowanie swoich miejscowości.
 

Więcej informacji o projekcie:
Polska Fundacja im. Roberta Schumana
Al. Ujazdowskie 37 m. 5
00-540 Warszawa
22 621 21 61

www.schuman.pl/gminowo

 

   Projekt jest realizowany przez Polską Fundację im. Roberta Schumana


 

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

 

Kategoria: Polecane
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę