OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Fałszywa pielęgniarka ukradła 500zł

Fałszywa pielęgniarka ukradła 500zł

redakcja | 31.12.2010

500 złotych stracił starszy mieszkaniec naszego miasta, który wpuścił do domu rzekomą pielęgniarkę. Kobieta wykorzystując jego nieuwagę skradła pieniądze z barku.
 

Do kolejnej kradzieży na szkodę starszej osoby doszło wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim. Przed południem do jednego z mieszkań w centrum miasta zapukała kobieta, która przedstawiając się za pielęgniarkę z opieki społecznej została wpuszczona do mieszkania przez starszego mężczyznę. Będąc w środku wykorzystała nieuwagę właściciela mieszkania, którego poprosiła o kawę i wodę a w tym czasie z barku skradła pieniądze w kwocie 500 złotych. Mężczyzna zorientował się, że został okradziony dopiero po wyjściu rzekomej pielęgniarki.


Policja przypomina: nie wpuszczajmy do mieszkania obcych osób. Jeśli nieznajomy podaje się za pracownika instytucji poprośmy o okazanie legitymacji. Osoba o uczciwych zamiarach na pewno nam tego nie odmówi. Jeśli odmówi, podziękujmy i zakończmy rozmowę. Warto w takiej sytuacji natychmiast powiadomić Policję podając rysopis oszusta. Szybka informacja pozwoli na skuteczne działanie. Można również, w razie wątpliwości sprawdzić wiarygodność pracownika, telefonując do jego pracodawcy.
 

Kiedy wpuszczamy do mieszkania kogokolwiek zawsze zapewnijmy sobie obecność drugiej osoby. Może to być sąsiad. W żadnym przypadku jednak nie pozostawiajmy gościa samego w żadnym z pomieszczeń. Oszuści bowiem często proszą o przyniesienie jakiegoś przedmiotu, czy dokumentu z innego pokoju, czy kuchni, a w tym momencie penetrują nasze szafy.
 

Policja apeluje, by powyższe rady przypominać swoim rodzicom i dziadkom, którzy z racji wieku nie są w stanie czytać ich w prasie, czy oglądać w telewizji.

Źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę