OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Posłużył się skradzioną kartą płatniczą
fot. archiwum

Posłużył się skradzioną kartą płatniczą

redakcja | 22.11.2012

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach zatrzymali 53-letniego mężczyznę, mieszkańca tego miasta, który posługując się skradzioną uprzednio kartą płatniczą dwukrotnie wypłacił z bankomatu po 400 złotych.


Wieczorem 5 października nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę mieszkańca Nowych Skalmierzyc, któremu z kieszeni kurtki skradł kartę płatniczą. Złodziej następnie, dwukrotnie z bankomatu wypłacił po 400 złotych. Dwukrotnie również usiłował wypłacić dalsze kwoty pieniędzy, jednakże z uwagi na brak środków na koncie nie zrealizował swojego czynu.


Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach prowadzący sprawę analizując relacje pokrzywdzonego szybko potwierdzili, kto mógł dokonać tej kradzieży. Okazało się że jej sprawcą jest znajomy pokrzywdzonego, z którym w feralny wieczór spędzał towarzysko czas. Pokrzywdzony w towarzystwie kolegi wypłacał pieniądze z bankomatu, jednocześnie ujawniając znajomemu swój PIN do karty. Możliwość łatwego zdobycia gotówki skusiła 53-latka, który chwilę później skradł kartę znajomemu i wypłacił łącznie 800 złotych. Wypłacone pieniądze niestety wydał a kartę zgubił. Teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za dokonanie kradzieży mienia. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.


Z przedstawionego powyżej zdarzenia należy wyciągnąć wnioski. Pamiętajmy, że tylko od nas zależy, czy ktoś niepowołany wejdzie w posiadanie PIN-u do naszej karty płatniczej. Takiego numeru PIN należy strzec jak oka w głowie i najlepiej w tym zakresie nie ufać nikomu. Płacąc kartą czy wypłacając z bankomatu pieniądze zakrywajmy dłonią wpisywany na klawiaturze terminala kod. Nie zapisujmy PIN-u na kartach płatniczych. Nie przechowujmy kodu PIN wraz z kartą płatniczą. Jeżeli zapisujemy PIN w telefonie komórkowym to najlepiej w sobie tylko znany sposób go zakodować. Nie powierzajmy nikomu swojej karty i pinu, żeby wypłacił za nas pieniądze, gdy nie mamy na to czasu. Zastrzeżmy kartę natychmiast, gdy tylko mamy podejrzenie, że została nam skradziona.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę