OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Tłumacz języka migowego w PUP

Tłumacz języka migowego w PUP

redakcja | 22.11.2012

Od początku listopada 2012 osoby niesłyszące, załatwiające sprawy administracyjne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowie Wielkopolskim mogą skorzystać z usług tłumacza migowego.


Zgodnie z postanowieniami ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowie Wielkopolskim istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza migowego dla osoby doświadczonej trwale lub okresowo mającej trudności w komunikowaniu się.


- Cieszę się bardzo, że także w naszym urzędzie podobnie jak w innych instytucjach publicznych można skorzystać toktutok, czyli innowacyjnej formy tłumacza osób niesłyszących. Dzięki niemu, osoba niepełnosprawna może załatwić sprawę korzystając z pomocy urzędnika obsługującego system tłumacza języka migowego - wyjaśnia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Hanna Pawlak – Kornacka.


Aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego w ważnej sprawie wystarczy skontaktować się z urzędem w następujący sposób: sms pod numer telefonu: 501 354 790, mail pod adres: poow@praca.gov.pl, fax pod numer: 62 73 73 202 albo przyjść do PUP i skorzystać z usługi tłumacza języka migowego on-line w pok. nr 18 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. na parterze. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko osoby zainteresowanej, propozycję terminu, krótkie określenie sprawy.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę