OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Sadowski wybronił remis
fot. Wojtek Tarchalski

Sadowski wybronił remis

Hubert Błaszczyk | 12.11.2012

Kapitalna postawa Dominika Sadowskiego sprawiła, że piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów przywieźli ze Środy Wielkopolskiej jeden punkt. Ostrowianie pomimo pół godzinnej gry w przewadze jednego zawodnika nie zaprezentowali się z najlepszej strony i to golkiper, który obronił rzut karny wysunął się na pierwszy plan widowiska.


Obok Sadowskiego głównymi aktorami widowiska byli również niestety sędziowie, którzy zbyt pobłażliwie traktowali gospodarzy, powstrzymujących bezpardonowo zawodników Ostrovii.


Już w 2 minucie spotkania na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Najpierw w polu karnym udanie napastnika gospodarzy powstrzymał Domink Sadowski, a chwilę później piłka po strzale Krzysztofa Wolkiewicza zatrzymała się na słupku. Ten sam zawodnik po kwadransie stanął przed kolejną szansą pokonania Sadowskiego. Tym razem w dogodnej sytuacji posłał piłkę wprost w bramkarza.


Ostrovia, która w pierwszej części gry miała wiele stałych fragmentów gry nie potrafiła na poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Sławomira Janickiego. Golkiper gospodarzy do wysiłku został zmuszony właściwie tylko pod koniec pierwszej połowy, kiedy to intuicyjnie obronił strzał jednego z ofensywnych zawodników Ostrovii.


Po przerwie ponownie pod grą byli zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. Niewiele jednak z tego wynikało. Jedna z groźnych akcji Polonii zakończyła się w fatalny sposób dla Ostrovii. Szarżującego Michała Wawszczaka sfaulował w polu karnym Kamil Krawczyk. Arbiter niedzielnego spotkania nie wahał się ani przez chwilę i wskazał na jedenasty metr. Strzał Radosława Barabasza przeczytał jednak niezawodny Dominik Sadowski, chroniąc swój zespół przed stratą bramki. Przypomnijmy, że w spotkaniu pierwszej rundy w Ostrowie Wielkopolskim golkiper przyjezdnych obronił karnego wykonywanego przez Macieja Kononowicza.


Poloniści nie trafili trzeciej jedenastki w tym sezonie i w ostatnich trzydziestu minutach mogło się to na nich zemścić, gdyż w 60 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Siwek. Wszyscy, którzy spodziewali się frontalnych ataków Ostrovii grubo się mylili. Ostrowianie próbowali zdobyć zwycięskiego gola, ale nie był to ewidentnie ich dzień.


Remis w Środzie Wielkopolskiej sprawił, że Ostrovia straciła pozycję lidera rozgrywek na rzecz Wdy Świecie. Oba zespoły mają jednak po tyle samo punktów i druga runda rozstrzygnie, kto awansuje do drugiej ligi. W grze o awans będą się również liczyć drużyny Cuiavii Inowrocław, Sokoła Kleczew i Polonii Leszno.


Polonia Środa Wielkopolska - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:0

Ostrovia: Sadowski, Czech, Reyer, Krawczyk, Szczepański, Izydorski (60' Giecz), Molka, Wojciechowski, Szymanowski (85' Kaczmarek), Gościniak (88' Świtała), Kempiński (79' Stawiński) .

Kategoria: SportPiłka nożna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę