OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Goliński pozbawił Centrę lidera

Dawid Bilski | 04.11.2012

Końcówka rundy jesiennej w IV lidze grupy południowej nie jest udana dla graczy Centry Ostrów. W niedzielę podopieczni Marka Wojtasiaka doznali drugiej porażki z rzędu - ulegli SKP Słupca 0:2.

Bohaterem tego pojedynku był Michał Goliński. 31-latek ma na swoim koncie 5 występów w kadrze Polski w latach 2007-2008. Były gracz m.in. Lecha Poznań na boisku w Ostrowie zaprezentował swoją klasę.

W 9 minucie po stracie piłki w środku przez piłkarzy Centry skutecznie wykończył akcję swojego kolegi. 12 minut później szczęście nie dopisało gospodarzom. Tomasz Adamczyk uderzył z 20 metrów, ale trafił  w poprzeczkę. Kilka razy pod bramką gości znalazł się Patryk Miller, ale koledzy dogrywali mu futbolówkę zbyt mocno by zdążył zamknąć akcję.

W drugiej części spotkania Centra rzadko schodziła z połowy rywala. Przyjezdni nastawili się na grę z kontry. W 71 minucie Goliński znalazł się w sytuacji sam na sam z Alanem Filipiakiem, ale trafił w nogi bramkarza Centry. W końcówce najlepszy aktualnie snajper IV ligi kilkukrotnie dogrywał piłki do swoich partnerów. Jedno z takich podań w 73 minucie na bramkę zamienił Jakub Woźniak.

Goście ostatnie 8 minut kończyli grając w "10", ale wynik spotkania nie uległ już zmianie. To sprawiło, że Centra utraciła pierwsze miejsce w tabeli na rzecz SKP Słupca.

Za tydzień awansem rozegrana zostanie jeszcze kolejka z rundy wiosennej. Centra u siebie zagra z KS-em Opatówek.

Centra - SKP Słupca 0:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Michał Goliński (9')
0:2 Jakub Woźniak (73')

Centra: Filipiak - Adamiak, Piróg, Lewandowski, Jagodziński (46'Kościuk), Matuszak (70' Korecki), Sobczak, Michalski, Miller (85' Ulichnowski), Pacyński, Adamczyk.
Kategoria: SportPiłka nożna

Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)