OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Dotacja na utrzymanie kwater wojennych

Dotacja na utrzymanie kwater wojennych

redakcja | 24.10.2012

Dotację z Urzędu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 55 tysięcy złotych otrzymało miasto Ostrów Wielkopolski na utrzymanie grobów i cmentarzy wojennych na terenie miasta - Kwota została rozdysponowana na poszczególne zadania - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


Zgodnie z ustawą z dnia 28 marca 1933 o grobach i cmentarzach wojennych (Dz.U. z 1933 r. Nr 39 poz. 311 ze zmianami) groby i cmentarze wojenne pozostają pod opieką Państwa, a koszty ich utrzymania ponoszone są ze środków budżetu państwa.


- Z inicjatywy miasta Ostrowa Wielkopolskiego zostały podjęte starania w zakresie przejęcia utrzymania grobów i cmentarzy wojennych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na 2012 roku miasto otrzymało dotację w wysokości 55 tysięcy zł - podkreśla Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Miasto Ostrów Wielkopolski środki otrzymało na początku sierpnia 2012 roku, natomiast zmiany w budżecie na rok 2012 roku Rada Miejska podjęła podczas wrześniowej sesji. Środki zostały rozdysponowane na m.in. utrzymanie porządku, czystości na grobach i kwaterach wojennych oraz na bieżącą konserwację nagrobków i pomników


- Miasto podpisało umowę na remont nagrobka kpr. Jana Ładubca na Starym Cmentarzu na kwotę 3 tys. 459 złotych . Na utrzymanie bieżące kwatery Powstańców Wielkopolskich Żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu przy ul. Limanowskiego oraz Żołnierzy 60 Pułku Piechoty podpisano umowę na kwotę 2 tys. 592 zł. Zlecono także opracowanie koncepcji dokumentacji architektoniczno - budowlanej na remont kwatery wojennej i pomnika na terenie cmentarza ewangelickiego przy ul. Grabowskiej, czyli tam gdzie mieszczą się groby z czasów I Wojny Światowej. Będzie to kosztowało 6 tys. 396 zł - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


Miasto Ostrów Wielkopolski wystąpiło do Urzędu Wojewódzkiego o kolejne środki na rok 2013


- Wnioskujemy o dotację w kwocie 137 tys. zł. Sumę 120 tysięcy przeznaczymy na budowę nagrobków i pomnika na Cmentarzu przy ul. Grabowskiej. Wniosek został złożony z końcem września 2012 roku - dodaje Prezydent Jarosław Urbaniak .

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę