OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Granty na finiszu

Granty na finiszu

redakcja | 24.10.2012

Trwa podsumowywanie i rozliczanie wniosków w ramach Funduszu Grantowyego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Ósma edycja właśnie jest rozliczana, trwają przygotowania do kolejnej - dziewiątej edycji konkursu.


W tym roku po raz pierwszy na składanie dokumentów i faktur był miesiąc od formalnego zakończenia projektów.


- Była to nowość, która się sprawdziła. W rezultacie teraz rozliczamy imprezy wrześniowe i tradycyjnie paru spóźnialskich. Wcześniej w październiku tworzył się ogonek stojących w kolejce z papierami i czekających na szczegółowe rozliczenie. Teraz udało się tego uniknąć - mówi Sylwia Nowicka, prezes Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa.


Promocje kilka projektów - na wniosek organizatorów - zostały przesunięte na listopad i grudzień. To głównie promocje wydawnictw, które ukażą się dzięki dofinansowaniu z Funduszu Grantowego. Trwają już przygotowania do złożenia przyszłorocznego budżetu i doprecyzowania zasad przydzielania grantów.


- Na wniosek Zastępcy Burmistrza Odolanowa Witosława Gibasiewicza odbyło się spotkanie, na którym rozważaliśmy możliwość lekkiego zaostrzenia kryteriów. Chodzi przede wszystkim o sposób dofinansowania imprez cyklicznych. Ponieważ w założeniu Fundusz Grantowy miał być swoistym inkubatorem, który pomaga zaistnieć stowarzyszeniu, rozkręcić imprezę, a nie być stałym jej donatorem. Po drugie - na wyróżnienie powinny zasługiwać te organizacje i stowarzyszenia, które potrafią przyciągnąć środki zewnętrzne do naszego regionu, a nie tylko bazować na funduszu grantowym. Po trzecie - eksperci i komisja powinni większą wagę przykładać do oceny poprzednich edycji danego projektu. Stąd we wniosku pojawi się nowa tabela, w której ubiegający się o grant będzie zobligowany do oceny i podsumowania wcześniejszego projektu - dodaje S.Nowicka.


- Do podziału w 2012 r. mieliśmy 396 tysięcy 700 złotych - w tym 150 tysięcy złotych to darowizna od PKN Orlen, 200 tysięcy złotych wkład miasta - w tym 100 tysięcy złotych offsetu od firmy Budrem, po 32 tysiące 350 złotych Miasto Odolanów i Gmina Ostrów Wielkopolski – podkreśla Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta.


Eksperci i komisja Funduszu Grantowego przyznali w ramach ósmej edycji aż 77 grantów – dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego - 49 ( więcej o 6 niż w 2011 r.), dla Odolanowa – 11( więcej o 2), dla Gminy Ostrów Wielkopolski - 17( więcej o 4 niż w roku poprzednim).


Gala podsumowująca ósmą edycję i inaugurująca edycję dziewiątą odbędzie się 15 listopada 2012r. w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę