OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Akcja zostaw 1% w Ostrowie rozliczając PIT

Akcja zostaw 1% w Ostrowie rozliczając PIT

redakcja | 13.03.2012

Trwa akcja zachęcająca do odprowadzenia 1 % podatku na ostrowskie organizacje pożytku publicznego. Ulotki informacyjne pojawiły się m.in. w autobusach MZK, urzędzie skarbowym, biurach księgowo - rozliczeniowych.- Na ulotkach jest lista lokalnych stowarzyszeń, którym można przekazać pieniądze – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim już po raz kolejny zachęca do przekazania jednego procenta swojego podatku organizacjom pożytku publicznego działającym na terenie miasta.


- Namawiamy do tego, aby jeden procent swojego podatku odpisać na organizacje pożytku publicznego z Ostrowa Wielkopolskiego. Tutaj trafiają te pieniądze i później tutaj są wykorzystywane dla potrzebujących. Tutaj społeczeństwo ma lepszy wgląd i lepsza kontrolę nad tym, co z tymi pieniędzmi zrobią organizacje. Tutaj droga pomiędzy pozostawieniem jednego procenta, podarowaniem pieniędzy jakiejkolwiek organizacji pozarządowej z Ostrowa a efektem, który jest widoczny w sposób bezpośredni jest bardzo krótka – powiedział Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Na terenie miasta zostały rozprowadzone ulotki informacyjne, które zawierają listę ostrowskich stowarzyszeń oraz numer KRS. W kilku centralnych częściach miasta pojawiły się także billboardy zachęcające do pozostawienia jednego procenta swojego podatku w Ostrowie.


- Chcąc odpisać 1 % swojego podatku i przeznaczyć je na organizacje pozarządowe wystarczy wpisać kwotę jednego procenta swoich dochodów i numer KRS organizacji, której chcemy przekazać pieniądze – dodaje Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Według danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2009 roku 7,3 mln Polaków przekazało organizacjom pożytku publicznego 380 milionów zł. Jeden procent swojego podatku na dobroczynność Polacy mogą przekazywać od 2004 roku.

Lista organizacji

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę