OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Trwa remont wiaduktu Odolanowskiego
fot. Biuro Prasowe UM

Trwa remont wiaduktu Odolanowskiego

Hubert Błaszczyk | 17.10.2012

Od 18 października do początku grudnia 2012 r. będzie nieczynne przejścia dla pieszych i rowerzystów przez wiadukt Odolanowski. - W tym czasie wykonywane będą prace, które spowodują osłabnięcie konstrukcji mostu - mówi kierownik robót mostowych Jarosław Nowacki. 


Generalny remont mostu rozpoczął się w czerwcu 2012 roku. Do tej pory zostały wykonane w 70 % prace antykorozyjne, czyli zabezpieczenie i czyszczenie elementów konstrukcji stalowych.


- W 90 % konstrukcja jest pokryta pierwszą warstwą. Po zdjęciu korozji i usunięciu uszkodzeń konstrukcja została pomalowana i zabezpieczona antykorozyjnie. Zostały wykonane także wszystkie rozbiórki. Od strony centrum został zabezpieczony przyczółek pod względem izolacji. Wykonaliśmy także wykop - mówi Jarosław Nowacki.


Od czwartku 18 października br. kładka, za pośrednictwem której mogli przemieszczać się piesi i rowerzyści, zostanie usunięta. Jest to podyktowane pracami związanymi z naprawą tzw. "węzłów wieszaków mostu". Przejście zostanie ponownie otwarte w grudniu.


- Elementy te trzymają płytę wiaduktu. Będą one dosyć mocno osłabione, ponieważ zostaną wycięte niektóre części, a elementy skorodowane w trakcie eksploatacji wiaduktu będą wymienione. Te prace zmuszają nas do zamknięcia ruchu dla pieszych, nie chcemy ryzykować - dodaje J. Nowacki.


Jak podkreśla kierownik robót, remont wiaduktu jest skomplikowany głównie ze względu na fakt, że pod mostem przebiegają tory kolejowe, a ruch pociągów nie jest wstrzymany.


- Cały czas nasze prace musimy koordynować z PKP - wyjaśnia J. Nowacki.


Most jest podniesiony na wysokość 1,5 metra. Pod mostem zawieszone jest rusztowanie, po którym poruszają się pracownicy.


- Za remont wiaduktu odpowiada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Ale skutki utrudnień w ruchu drogowym odczuwają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Stąd moje pismo do inwestora z zapytaniem czy prace są prowadzone maksymalnie rzetelnie i czy termin zostanie dotrzymany, ponieważ jako Prezydent Miasta otrzymuję różne niepokojące sygnały od mieszkańców. Na pewno nie można było dłużej zwlekać z rozpoczęciem prac modernizacyjnych, ponieważ był to już ostatni dzwonek. Potwierdzają to dzisiejsze odkrycia i stan skorodowania elementów tego wiaduktu – podkreśla Jarosław Urbaniak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Koszt inwestycji to ok. 10 milionów złotych. ¾ tej kwoty to środki unijne z WRPO przyznane dla Ostrowa Wielkopolskiego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę