OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Siłownia zewnętrzna na Piaskach
Siłownia zewnętrzna na Piaskach

Siłownia zewnętrzna na Piaskach

redakcja | 10.10.2012

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z drugiej siłowni zewnętrznej. Tym razem sześć urządzeń stanęło na Piaskach - przy małym placu zabaw. W planach jest budowa kolejnych dwóch obiektów.


Masażer bioder i pleców, wioślarz, twister, orbitrek oraz serfer z wahadłem podwójnym. Te urządzenia siłowni zewnętrznej służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację, krążenie krwi i masujące.


- Podstawową zaletą siłowni zewnętrznej jest fakt dostępności dla każdego – dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, korzystanie z urządzeń jest bezpłatne. Siłownia na wolnym powietrzu cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Ostrowa, stąd też pomysł na drugą tego typu inwestycję w mieście mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Pierwsza siłownia zewnętrzna powstała w Parku 3 Maja w Ostrowie Wielkopolskim. siłownia na Piaskach to drugie tego typu miejsce do ćwiczeń w mieście. Koszt zakupu i montażu urządzeń oraz przygotowania terenu to 27 tysięcy złotych netto.


- Siłownia zewnętrzna będzie jednym z elementów istniejącej ścieżki zdrowia. Na przygotowanym terenie, oprócz urządzeń do ćwiczeń, jest też utwardzona alejka z małą architekturą – ławkami, stojakami na rowery, koszami na odpady - dodaje Wojciech Białas Prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.


Obiekt będzie włączony do monitoringu wizyjnego w ramach projektu „Bezpieczne Piaski”.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę