OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Niedosyt pomimo remisu
fot. Wojciech Tarchalski

Niedosyt pomimo remisu

Hubert Błaszczyk | 30.09.2012

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie KPR Ostrovii w Piekarach Śląskich. Przed rozpoczęciem meczu ostrowscy kibice wzięliby taki wynik w ciemno, jednak z przebiegu gry to drużyna biało-czerwonych była zespołem lepszym i miała inicjatywę od 15 minuty pojedynku. Lepsza końcówka Olimpii sprawiła, że gospodarzom udało się wyrwać jeden punkt Ostrovii.


Pierwsze 20 minut było niezwykle wyrównane. Oba zespoły wykazywały się dużą determinacją i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi bramkowej. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało jednak dla Ostrovii. Ostrowianie do przerwy prowadzili 14:10, a bardzo dobre zawody rozgrywał Andrzej Wasilek, który nie popisał się przed tygodniem w Ostrowie.


Otwarcie drugiej połowy było jeszcze lepsze. Ostrovia zdobyła cztery bramki z rzędu i wydawało się, że podopieczni Pawła Ruska nie będą w stanie roztrwonić ośmiobramkowej przewagi. Nic bardziej mylnego. Gospodarze odrobili straty w błyskawicznym tempie i w 43 minucie przegrywali już tylko jedną bramką.


Po czasie wziętym przez ostrowską ekipę gra KPR wyglądała już lepiej. Olimpia nie zamierzała odpuszczać i na 9 minut przed zakończeniem spotkania doprowadziła do wyrównania po 23. Ostrowianie po chwili zdobyli jednak trzy bramki, grając w podwójnej przewadze i wydawało się, że dwa punkty pojadą do Ostrowa Wielkopolskiego. Kary i gra w podwójnym osłabieniu spowodowały, iż gospodarze odrobili straty i mieli okazję do wygrania tego spotkania.


Ostrovia w końcówce meczu grała bez dwóch zawodników odesłanych na ławkę kar. Zaledwie kilkadziesiąt sekund na parkiecie spędził Piotr Bielec, który za faul na Mariuszu Kempysie wyleciał z boiska.


- Chłopacy bardzo żałują, że nie wywalczyli zwycięstwa, które było bardzo blisko do osiągnięcia. Jednak punkt zdobyty na gorącym terenie w Piekarach jest także sukcesem. Mamy nadzieję, że tym meczem się przełamaliśmy - powiedział Filip Orleański, drugi szkoleniowiec Ostrovii.


Olimpia Piekary Śląskie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 26:26 (10:14)
Olimpia: Adamkiewicz, Zaborowski - Kempys 9, Kurełek 5, Chojniak 4, Rosół 3, Danysz 2, Smolin 1, Tatz 1, Wicik 1, Bednarczyk, Kurzawa, Ogórek.
Ostrovia: Adamczyk, Tarko - Wasilek 9, Martyński 5, Jaszka 3, Dutkiewicz P. 2, Stupiński 2, Kierzek 1, Bielec, Dutkiewicz K., Piosik, Sobczak.

Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę