OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Święto roweru w SP6
fot. Biuro Promocji UM

Święto roweru w SP6

Hubert Błaszczyk | 24.09.2012

22 września 2012 roku po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się Święto Roweru w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu pod hasłem „Rusz się człowieku!”. Jego główny cel to propagowanie rekreacji i turystyki rowerowej oraz czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. 


Głównym organizatorem imprezy jest Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl-1977”. Współorganizują ją: Miasto Ostrów Wielkopolski, Starostwo Powiatu Ostrowskiego, Zarząd Oddziału PTTK, Komenda Powiatowa Policji, Rada Osiedla nr 7 Zacisze-Zębców oraz Szkoła Podstawowa nr 6.


Impreza rozpoczęła się na rynku, gdzie dokonano oficjalnego otwarcia oraz podziału na grupy. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru pięć tras zróżnicowanych pod względem długości: 16, 20, 25, 26 i 40 km. Mogli również pojechać dowolną, opracowaną przez siebie trasą.


Następnie wszyscy spotkali się na mecie rajdu, która mieściła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6. O powodzeniu imprezy świadczy ilość 200 osób, które wzięły w niej udział. Trasa wycieczki naszej szkoły liczyła ok. 10 km. Cykliści wyruszyli o godz. 9.15 do Jankowa Przygodzkiego, Topoli Wielkiej i Topoli Osiedle, by około 11.00 powrócić na metę. Impreza, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszej społeczności, gdyż na trasę wyjechała grupa 50 osób - uczniów, rodziców i nauczycieli. Ale to nie koniec atrakcji.


Na miejscu wszyscy chętni mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym, wiedzy o regionie oraz o ruchu drogowym, a także sprawdzić swoje możliwości na kolarskim torze przeszkód, w wyścigu na hulajnogach, jeździe w żółwim tempie oraz rzucie napompowaną dętką. 


Ponadto zgromadzeni mieli możliwość obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Harcerskiego Klubu Ratowniczego Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski. Młodzież przygotowała symulację wypadku drogowego, pokazując jak należy się zachować na miejscu zdarzenia. Celem prezentacji było uświadomienie zgromadzonym, jak ważne jest prawidłowe udzielenia pomocy, szczególnie w pierwszych minutach po wypadku. Na miejscu działały także sklepik i mała gastronomia – to dla ciała. Dla ducha była dobra muzyka oraz występy taneczne w wykonaniu uczennic naszej szkoły, co stworzyło nastrój wesołej, beztroskiej zabawy.


Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali poczęstunek oraz pamiątkowe plakietki i naklejki, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji – nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Turystyki Kolarskiej oraz Radę Osiedla Zacisze – Zębców. Ta wspaniała inicjatywa pozwoliła wszystkim chętnym przyjemnie i przy tym zdrowo spędzić kilka sobotnich godzin.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę