OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Stal wygrywa we Wrocławiu
fot. Wojciech Tarchalski

Stal wygrywa we Wrocławiu

Hubert Błaszczyk | 24.09.2012

Zespół BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski pokonał AZS Radex Szczecin 79:71 na zakończenie Turnieju o Puchar im. Macieja Zielińskiego we Wrocławiu. Podopieczni Mikołaja Czai zajęli tym samym trzecie miejsce w całej imprezie.


Dzień wcześniej „Stalówka” uległa wysoko drużynie Polski Cukier SIDEn Toruń, a szczecinianie zostali zdeklasowani przez miejscową drużynę Śląska Wrocław. Niedzielny pojedynek również zaczął się nie najlepiej dla drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. Po pierwszej kwarcie Stal przegrywała bowiem 15:27.


Z kwarty na kwartę gra Stali wyglądała jednak lepiej, a prym w grze wiedli tradycyjnie Wojciech Żurawski i Marcin Dymała. Cenne punkty dorzucał też Adam Kaczmarzyk. O zwycięstwie ostrowian zadecydowały ostatnie cztery minuty spotkania, kiedy to od stanu po 71 punkty zdobywali tylko gracze z Ostrowa Wielkopolskiego.


W drużynie ze Szczecina udanie zaprezentował się Maciej Raczyński, autor 22 punktów. Rzucający obrońca powinien być doskonale znany kibicom „Stalówki”, gdy ta występowała na ekstraklasowych parkietach. Wówczas Raczyński reprezentował barwy Anwilu Włocławek, Noteci Inowrocław, Kotwicy Kołobrzeg czy też Górnika Wałbrzych. Jego kariera nie potoczyła się jednak na miarę jego talentu i obecnie od 2011 roku Raczyński występuje w Szczecinie.


W meczu finałowym wrocławskiego turnieju Śląsk Wrocław nie dał szans drużynie z Torunia, wygrywając 88:70.


Turniej we Wrocławiu pomimo wygranej w meczu z AZS-em pokazał największe braki Stali. W meczu ze szczecińskim zespołem ostrowianie zanotowali czternaście asyst, ale tylko dwie były udziałem Marka Szumełdy-Krzyckiego, który miał być playmakerem z prawdziwego zdarzenia. Najprawdopodobniej w podbramkowych sytuacjach piłkę ponownie rozgrywać będzie musiał Marcin Dymała.


Ligę Stal zainauguruję już w najbliższą sobotę, 29 września. Rywalami podopiecznych Mikołaja Czai będzie zespół MOSIR-u Krosno, którego trenerem jest Dusan Radovic, były szkoleniowiec Open Florentyny Pleszew. W zespole z Podkarpacia występuje również reprezentant Polski, Kamil Łączyński.


BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski - AZS Radex Szczecin 79:71 (15:27, 16:12, 24:16, 24:16)

Stal: Żurawski 24, Dymała 14, Kaczmarzyk 13, Szumełda-Krzycki 11, Olejnik 7, Zębski 4, Chmielarz 2, Kałowski 2, Dryjański 2

AZS: Raczyński 22, Linowski 13, Mielczarek 11, Koszuta 11, Majcherek 7, Biela 4, Maksymiuk 2, Pytyś 1, Trela 0

Kategoria: SportKoszykówka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę