OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Stal ponownie nie zachwyca

Hubert Błaszczyk | 22.09.2012

Nie najlepiej zaprezentował się zespół BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski w półfinałowym spotkaniu Turnieju o Puchar im. Macieja Zielińskiego. Sobotnim rywalem „Stalówki” był zespół SIDEn-u Toruń, który pokonał podopiecznych Mikołaja Czai 58:77.

Ostrowianie w sobotnim pojedynku nie zachwycili. W pierwszej połowie próbowali toczyć wyrównaną walkę z rywalami, jednak na przerwę zespół z Torunia schodził z siedmiopunktowym prowadzeniem. Po przerwie Stal obniżyła mocno poziom gry. Za dużo było prób rzutów z dystansu, a za mało skutecznej gry. W wyniku tego SIDEn odskoczył na dwadzieścia punktów. Wynik ten nie uległ już zmianie do końca spotkania.

W ekipie Stali przyzwoicie zaprezentowali się Marcin Dymała i Wojciech Żurawski. Wydaję się, że tych dwóch zawodników będzie ciągnąć w tym sezonie grę ostrowskiego zespołu. Wyniki w grach przedsezonowych nie napawają jednak optymizmem przed startem pierwszoligowych rozgrywek. Ostrowian pokonują zarówno drużyny pierwszoligowe jak i drugoligowe.

Szansę rehabilitacji Stal będzie miała w niedzielę, kiedy zmierzy się w meczu o trzecie miejsce w całym turnieju z AZS-em Radex Szczecin, który uległ Śląskowi Wrocław 70:95.

BM SLAM Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier SIDEn Toruń 58:77 (18:20, 16:21, 10:23, 14:13)
Stal: Dymała 21, Żurawski 12, Zębski 6, Krzycki 5, Olejnik 5, Kałowski 4, Kacmarzyk 3, Dryjański 2, Chmielarz 0
SIDEn: Jarecki 14, Żytko 12, Sikora 12, Kowalewski 9, Perka 8, Śmiegielski 6, Kobus 6, Lisiecki 6, Plebanek 2, Pagacz 2, Szymański 0, Królikowski 0

Kategoria: SportKoszykówka

Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)