OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Od soboty Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w grze podwójnej

Hubert Błaszczyk | 21.09.2012

W sobotę i niedzielę na kortach OCT Rafa w Szczurach rozgrywane będą Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w grze podwójnej. Do rywalizacji zgłosiło się 13 par deblowych, które zostały podzielone na cztery grupy. Do półfinałów awansuje najlepsza para z każdej z grup.

Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w grze podwójnej to kolejna impreza rangi mistrzowskiej rozgrywana w Szczurach. Przed dwoma tygodniami w podostrowskiej miejscowości został wyłoniony mistrz Ostrowa Wielkopolskiego w singlu. Zwycięzcą został Mikołaj Potarzycki, który startuje również w rozpoczynającej się w sobotę imprezie.

To jednak nie 15-latek wraz z Małgorzatą Kornek będą faworytami deblowego turnieju. Za kandydatów do końcowego zwycięstwa uznaje się Sławomira Bestiana i Rafała Mikulskiego. Ta para przed rokiem sięgnęła po Mistrzostwo Wielkopolski w Krotoszynie. W tym roku Bestian z Mikulskim w tych samych zawodach zanotowali słabszy wynik, odpadając w ćwierćfinale. Zagrozić im może Jacek Rudowicz wraz z Marcinem Kryjomem. Gry deblowe rządzą się jednak swoimi prawami i może dojść do kilku niespodzianek.