OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zmazać plamę z Wągrowca
fot. Wojciech Tarchalski

Zmazać plamę z Wągrowca

Hubert Błaszczyk | 21.09.2012

Trudne zadanie w sobotnie popołudnie czekać będzie zawodników Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia. Podopieczni Pawła Ruska rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością, a do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie zespół ŚKPR Świdnica. Ostrowianie chcą zmazać plamę z Wągrowca, gdzie przegrali w pierwszej kolejce różnicą   15 bramek.


W Wągrowcu Ostrovia nieźle prezentowała się przez 20 minut. W kolejnych minutach ostrowianie fatalnie zagrali w obronie i ostatecznie przegrali 41:26. W odmiennych nastrojach po pierwszej kolejce są świdniczanie, którzy zremisowali u siebie po 23 z MKS-em Kalisz. Zespół ŚKPR może być jednak niepocieszony, bo na 30 sekund przed końcem sędzia nie uznał ich prawidłowo zdobytej bramki, która zapewniłaby im wygraną z rywalami z Kalisza.


Przed meczem z obozu Ostrovii napływają dobre informacje. Do gry potwierdzony został Andrzej Wasilek, który nie zagrał w Wągrowcu, gdyż z Holandii nie dotarł jego certyfikat uprawniający go do gry w barwach KPR. Do drużyny po kłopotach z ciśnieniem wraca również Paweł Piosik, co powinno korzystnie wpłynąć na rotację na parkiecie drużyny Pawła Ruska.


Drużyna ze Świdnika ma w tym sezonie nieco inne cele niż Ostrovia. Ostrowianie chcą uplasować się w górnej połówce tabeli, tuż za plecami faworytów. Natomiast zespół ŚKPR chce spokojnie utrzymać się w gronie pierwszoligowców, co nie udało im się przed rokiem. Podopieczni Krzysztofa Mistaka dopiero po barażach zapewnili sobie ligowy byt.


Do przyjścia na sobotni pojedynek na łamach oficjalnej strony klubu zachęca szkoleniowiec gospodarzy, Paweł Rusek. - Będziemy walczyli z każdym przeciwnikiem. Nasz najbliższy rywal to zespół w  naszym zasięgu. Zapraszam kibiców bo na pewno się nie zawiodą.Mecz pomiędzy KPR Ostrovia a ŚKPR-em rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00 w hali Gimazjum nr 4 przy ulicy Krotoszyńskiej. Bilety w cenie 8 i 5 złotych. Dzieci do lat 13 wstęp wolny. Zarząd ostrowskiego klubu i zawodnicy zapraszają na trybuny!Kadra ŚKPR Świdnica w sezonie 2012/13:


Bramkarze: Edward Madaliński, Damian Olichwer, Tomasz Wasilewicz, Łukasz Wnęk.


Rozgrywający: Bartosz Berezak, Łukasz Brańka, Piotr Kijek, Igor Korblowski, Dawid Niżyński, Jakub Olejniczak, Mateusz Piędziak, Michał Pułka, Grzegorz Rutkowski, Robert Szuszkiewicz.


Obrotowi: Adrian Marciniak, Paweł Orzłowski, Dawid Wasilewicz, Grzegorz Żubrowski.


Skrzydłowi: Jan Brygadzin, Mateusz Chaber, Sebastian Gałach, Mateusz Kaczmarczyk, Marek Mrugas, Kamil Rogaczewski.
 

Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę