OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Kolejny globtroter w Fanaberii
fot. Biuro Promocji UM

Kolejny globtroter w Fanaberii

Hubert Błaszczyk | 21.09.2012

Owiany legendą ostrowski podróżnik Michał Jarnecki, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Śladami Ostrowskich Globtroterów" - "Mjanma, Borneo i kilka historii ze 138 państw." Spotkanie odbędzie się piątek 21 września 2012r. p godz. 20.00 w Fanaberii Art Club.


- Pomysł spotkań z podróżnikami narodził się dwa lata temu, ale dopiero teraz możemy ruszyć z projektem – mówi Agnieszka Janowska z Montowni Kreatywnej. - Chcemy pokazać, że często jedynym ograniczeniem w podróżowaniu jest nasza wyobraźnia, nie zaś środki finansowe. Postanowiliśmy zorganizować „slajdowiska”, spotkania z podróżnikami, którzy będą dzielić się doświadczeniami z wypraw.


Powiat Ostrowski, jest pełen ciekawych ludzi, którzy dzięki swojej pasji dotykają Świata – Montownia Kreatywna chce ich pokazać.


Podsumowaniem tych spotkań będzie wdanie albumu, na które dostaliśmy dofinansowanie ze Stowarzyszenia Fundusz Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. W wydaniu albumu wsparło nas także Stowarzyszenie Nowy Ostrów, dzięki któremu mogliśmy wystartować w projekcie granta.


- Tegoroczna edycja Funduszu Grantowego to kilkanaście naprawde nowych, interesujących projektów, a szczególnie ciesza mnie solidnie przygotowane wydanictwa. Premierę jednego z nich - o historii żużla w Ostrowie - mieliśmy niedawno, książka o ciekawych podróżach będzie kolejną, wydanictwo szykuje także Stowarzyszenie Przyjaciół Synagogi. To niezwykle trwałe i ciekawe projekty - podkreśla Sylwia Nowicka, prezes Funduszu Grantowego.


Pomysłodawcą projektu jest Montownia Kreatywna, która ma za sobą już kilka ciekawych eventów w mieście. Drzewko życzeń w Parku Miejskim, granie muzyki elektronicznej na Piaskach-Szczygliczce, czy plener fotograficzny na ostrowskim Rynku. Tym razem postanowili pójść „śladami ostrowskich globtroterów”. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Nowy Ostrów.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę