OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Przychodnia XXI wieku
fot. Biuro Promocji UM

Przychodnia XXI wieku

Hubert Błaszczyk | 21.09.2012

Nowa Przychodnia Specjalistyczna przy ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim jest gotowa, aby przyjąć pierwszych pacjentów. W nowoczesnym obiekcie znajdują się gabinety przeniesione z trzydziestoczteroletniego baraku, który miał być jedynie rozwiązaniem tymczasowym.


W nowej przychodni w Ostrowie Wielkopolskim 25 lekarzy z 12 poradni specjalistycznych będzie mogło udzielić niemal 70 tysięcy porad rocznie. Kontrakt z NFZ został już podpisany na najbliższe pięć lat.

Pod wrażeniem nowej przychodni był obecny na otwarciu obiektu Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek.


- Jak się wejdzie do środka to jest niesamowite wrażenie. Widać nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, dobrze wyposażone gabinety. Myślę, że to standard, jaki przystoi na XXI wiek - podkreślał Wojewoda Piotr Florek.


Największa inwestycja tej kadencji została zrealizowana w ciągu dwóch lat. Starostwo powiatowe na tę inwestycje wyłozyło ponad 6 milionów złotych. Pozostałą kwotę dołożyły pozostałe samorządy.


- Chciałem podziekować wszystkim radnym za zgodność przy podejściu do tematu finansowania przychodni. To niezwykle ważne, bo tutaj nie było różnic politycznych. Radość jest tym większa, że udało nam się zatrzeć różnicę między standardem prywatnych gabinetów i przychodni, a przychodniami samorządowymi - podkreślał Starosta Ostrowski Paweł Rajski.


- Ostrów Wielkopolski miał dwa budynki, których budowa ciągnęła sie w nieskończoność i które przynosiły wstyd miastu. To budowany aż 23 lata dzisiejszy obiekt Kina Komeda, oddany do użytku w 1996 roku i budynek przychodni przyszpitalnej, który zostaje oddany do użytku po 16 latach budowy. Dziś jednak należy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do takiego przyspieszenia prac, że po zaledwie póltora roku ta przychodnia jest gotowa do funkcjonowania. Za ten wysiłem składam podziękowania i gratulacje na ręce Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego, Zarządu Powiatu i całej rady - mówił Prezydent Jarosław Urbaniak.


– Całe wyposażenie przychodni, począwszy od stołów zabiegowych aż po specjalistyczną aparaturę, jest nowe. Ze starego baraku niewiele nadawało się do przeniesienia. Możemy tu przyjmować więcej pacjentów, dlatego będziemy wnioskować o zwiększenie kontraktów – zapowiedział dyrektor szpitala Dariusz Bierła.


Na parterze jest kilkanaście gabinetów lekarskich i zabiegowych, punkt krwiodawstwa i rezonans magnetyczny, który czynny będzie za kilka tygodni. Do tego komfortowe zaplecze socjalne.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę