OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ostrovia w silnym składzie na baraż
fot. Marcin Karczewski

Ostrovia w silnym składzie na baraż

Hubert Błaszczyk | 20.09.2012

Swój aktualnie najmocniejszy skład desygnował do pojedynków barażowych Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia. Włodarze ostrowskiego klubu do wtorku nie wiedzieli, na kogo będą mogli liczyć jednak większość zawodników pozytywnie odpowiedziała na ich ofertę występu w meczach o utrzymanie w pierwszej lidze. W silnym składzie do tych spotkań przystąpi również zespół z Rybnika.


Po tym jak okazało się, że rywalem Ostrovii będzie ROW wiadomym stało się, że w barażach nie wystąpi Kenni Larsen. Duńczyk w trakcie sezonu został wypożyczony z zespołu „Rekinów”, a jego były zespół zastrzegł w kontrakcie, że Larsen nie może wystąpić przeciwko ich drużynie. Trener Michał Widera nie może również skorzystać z usług Ronniego Jamrożego, który nie zdołał jeszcze wrócić do pełni sprawności po kontuzji uda, której nabawił się w ostatnim meczu rundy zasadniczej w Daugavpils.


Pod nieobecność tych dwóch zawodników Ostrovia wystawiła swój aktualnie najmocniejszy skład z Peterem Karlssonem i Rory Schleinem na czele. Oprócz dwóch stranieri do Rybnika udają się także Mariusz Staszewski, Władimir Borodulin, Adrian Gomólski i Marcin Nowak. Możliwe, że jednego z seniorów zastąpi Ilja Czałow. Rosjanin został wypożyczony z zespołu Śląska Świętochłowice. O jego przydatności do zespołu ma zadecydować sobotni trening na owalu Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.


Z kolei rybniczanie awizowali skład z powracającymi po kontuzji Oliverem Allenem i Mariuszem Fierlejem. Silnymi punktami ROW-u są również Jacek Rempała i Roman Chromik. Skład uzupełnią Pontus Aspgren i Łukasz Piecha. Być może do składu w ostatniej chwili wskoczy Duńczyk, Mikkel B. Jensen, który w tym sezonie sięgnął z kolegami z drużyny po Drużynowy Puchar Świata.


Pierwsze spotkanie w Rybniku odbędzie się w najbliższą niedzielę, rewanż dwa tygodnie później w Ostrowie Wielkopolskim.


Awizowane składy:

ŻKS Ostrovia
1. Mariusz Staszewski
2. Rory Schlein
3. Władimir Borodulin
4. Adrian Gomólski
5. Peter Karlsson
6. Marcin Nowak


ROW Rybnik
9. Jacek Rempała
10. Oliver Allen
11. Mariusz Fierlej
12. Pontus Aspgren
13. Roman Chromik
14. Łukasz Piecha

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę