OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Lanie na inaugurację
fot. SKI
Mateusz Stupiński walczy o piłkę

Lanie na inaugurację

Redakcja | 16.09.2012

W inauguracyjnej kolejce I ligi Nielba Wągrowiec rozbiła KPR Ostrovię Ostrów 41:26. Mecz był wyrównany jedynie do stanu 15:14 dla gospodarzy.


Z powodu problemów zdrowotnych w ostrowskim zespole nie wystąpił Paweł Piosik, zabrakło także Andrzeja Wasilka. W jego wypadku nie dotarły jeszcze do kraju odpowiednie dokumenty z holenderskiej federacji.

Spotkanie rozpoczęli gospodarze, ale przechwyt piłki zanotował Łukasz Jaszka i popisał się skutecznym atakiem na bramkę rywali. W odpowiedzi wyrównał imponujący warunkami fizycznymi Łukasz Gierak. To właśnie one odegrały dużą rolę w sobotnim meczu. Miejscowi mieli też po swojej stronie sędziów, którzy w pierwszym kwadransie aż 3-krotnie odsyłali zawodników Ostrovii na ławkę kar. Nielba miała też skutecznego egzekutora rzutów karnych w postaci Dariusza Widzińskiego, który stając na linii 7 metra nie przegrał żadnego pojedynku.


Właśnie po trafieniu tego gracza Nielba w 18 minucie prowadziła 13:8. W kolejnych fragmentach lepsza gra zawodników Ostrovii sprawia, że jest tylko 15:14 w 22 minucie. Niestety od tego momentu gospodarze zdobywają 5 bramek, a biało-czerwoni żadnej.


Bez zdobyczy bramkowej Ostrovia była także przez 7 minut drugiej części meczu. Złą serię przerwał dopiero Mateusz Stupiński. Wtym momencie było już 23:15 dla wągrowieckiej drużyny. W dalszej fazie spotkania losy nie zostały już odmienione. Miejscowi z minuty na minutę wypracowywali sobie coraz większą przewagę i ostatecznie skończyło się na różnicy 15 trafień na korzyść Nielby.


- Nielba to zespół kandydujący do awansu do ekstraklasy. My mamy zupełnie inne warunki i inne cele. Siła naszej drużyny dopiero będzie widoczna z zespołami teoretycznie słabszymi. Mam nadzieję, że najbliższe spotkania to pokażą - powiedział po meczu szkoleniowiec Ostrovii Paweł Rusek.

Nielba Wągrowiec - KPR Ostrovia Ostrów 41:26 (20:14)
Ostrovia: Tarko, Adamczyk, Filipiak - Martyński 6, Tomczak 6, Stupiński 4, Jaszka 4, K.Dutkiewicz 3, Bielec 2, Kierzek 1, Sobczak, P.Dutkiewicz, Śliwiński.

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę