OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Chciała pomóc koledze

Chciała pomóc koledze

Redakcja | 14.09.2012

21-letni mężczyzna oraz jego 14-letnia koleżanka, zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy. Młodzi ludzie z mieszkania należącego do matki zatrzymanej dziewczyny, skradli biżuterię i zegarki o wartości ponad 38 tysięcy złotych


Mieszkająca wraz z matką 14-latka chciała pomóc swojemu przyjacielowi, który jak się jej zwierzył miał kłopoty finansowe. Dziewczyna dobrze wiedziała gdzie matka trzyma biżuterię i inne kosztowne rzeczy. Wykorzystując nieobecność matki w domu, z jej sypialni kradli systematycznie pierścionki, bransoletki, kolczyki oraz markowe zegarki. Proceder ten trwał przez prawie dwa miesiące, aż do momentu kiedy kobieta zauważyła brak znacznej ilości posiadanych kosztowności o czym powiadomiła policję.


Ponieważ do mieszkania nie było włamania i pokrzywdzona kobieta nigdy nie zauważyła śladów plądrowania, dla policjantów było jasne, że kradzieży dokonała osoba mająca swobodny dostęp do mieszkania. Analizując m.in. środowisko nastolatki policjanci ustalili, że spotyka się ona z 21-letnim chłopakiem, który był wcześniej znany miejscowym policjantom. Ten trop okazał się trafny. Zarówno chłopak jak i dziewczyna przyznali się do kradzieży biżuterii i zegarków, których wartość wyniosła ponad 38 tysięcy złotych. Kosztowności te zastawiane były przeważnie w komisach, gdzie zostały przez policjantów w niewielkiej już części zabezpieczone.


Zatrzymany 21-latek może trafić do więziennej celi nawet na 5 lat, natomiast jego 14-letnia koleżanka będzie się tłumaczyć ze swojego zachowania przed sądem dla nieletnich.

Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę