OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę
fot. Biuro Promocji Powiatu

Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę

Redakcja | 14.09.2012

W trzeci weekend września na całym świecie odbywa się kampania Sprzątanie Świata. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło „Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę”.


Akcja "Sprzątanie Świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994.


Na terenie miasto i powiatu akcja rozpoczęła się dziś. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków wychowawczych prowadzonych przez powiat. Uczniowie sprzątali tereny zielone, parki, a także zieleńce miasta i powiatu. Ponadto porządkowali tereny leśne w Gminie: Przygodzice, Ostrów Wielkopolski i Odolanów przy współpracy nadleśnictw. Jak co roku udział w akcji zadeklarowały także osoby przebywające w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Ich zadaniem będzie posprzątanie terenu ul. Przy Lesie, tj. od ul. Grabowskiej do ul. Nowa Krępa.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego, Biuro Prasowe UM, wikipedia.org
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę