OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Peter Karlsson: W tej drużynie jest jakość
fot. Wojciech Tarchalski
Peter Karlsson

Peter Karlsson: W tej drużynie jest jakość

Hubert Błaszczyk | 10.02.2012

Peter Karlsson po czterech latach jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydował się na powrót do Ostrowa Wielkopolskiego. Szwed w rozmowie z naszym portalem opowiada o powodach swojej decyzji, szansach zespołu oraz nie do końca udanym poprzednim sezonie.

Wybór ostrowskiego klubu przez Szweda był małą niespodzianką. Karlsson miał oferty z kilku innych drużyn, między innymi ekipy z Lublina, ale ostatecznie wybrał ofertę ŻKS Ostrovii. Co o tym zadecydowało? - Po prostu chciałem się czuć dobrze w klubie, w którym będę jeździł i myślę, że Ostrovia spełnia te warunki. Jeżdżąc w Ostrowie przez cztery lata czułem się bardzo dobrze. Mieliśmy świetną drużynę i podobał mi się tor.

ŻKS Ostrovia w trakcie okienka transferowego miała sporo kłopotów, co uniemożliwiło zbudowanie tak silnego składu, jak choćby w przypadku drużyn z Grudziądza czy też z Gniezna. Według Karlssona ostrowianie mają jednak szansę na zajęcie czołowego miejsca w tabeli. - Na papierze mamy również bardzo dobry zespół. Może nie będziemy faworytami, ale powinniśmy wygrać kilka meczów, które pozwolą nam się znaleźć w czołowej czwórce. Awans do fazy play-off powinien być celem nadrzędnym. Z drugiej jednak strony celem klubu nie jest awans do Ekstraligi, dlatego nie będzie na nas ciążyć taka presja, jak na innych drużynach. Jeśli wystartujemy dobrze w zespole powinna panować dobra atmosfera, co pozwoli nam na dobre wyniki, w tym osiągnięcie fazy play-off.

Karlsson podjął się również oceny potencjału zespołu. - Myślę, że posiadamy mieszankę młodych i doświadczonych zawodników. W składzie widnieje kilka znanych polskich nazwisk, a z zagranicznych zawodników niewątpliwie będzie wyróżniał się Rory Schlein. W tej drużynie jest na pewno jakość. Wszyscy są szczęśliwi i czekają na nadejście sezonu.

Miniony sezon był jednak przeciętny dla Szweda, stąd też jego decyzja o przeniesieniu się do pierwszej ligi. Popularny "Okularnik" otwarcie mówi o problemach, które trapiły go podczas jazdy w Częstochowie. - Nałożyło się na to kilka problemów. Sezon rozpoczął się dla mnie bardzo dobrze, ale później wprowadzono nowe tłumiki, które były odpowiedzialne za to, że moje silniki nie sprawowały się tak dobrze jak wcześniej. Atmosfera w klubie również nie była wymarzona, co wpływało również na wyniki. Chciałbym jednak zapomnieć o minionym sezonie i skupić się na udanych startach dla Ostrovii.

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę