OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Piłkarskie Przedszkole zakończone
fot. Biuro Prasowe UM

Piłkarskie Przedszkole zakończone

Hubert Błaszczyk | 12.09.2012

Gdy inni w wakacje odpoczywali, oni pilnie trenowali dwa razy w tygodniu. Mowa o uczestnikach Piłkarskiego Przedszkola organizowanego w ramach Akademii Piłkarskiej na boisku Orlik przy Kozim Borku. 11 września 2012r. zakończono wakacyjne zajęcia. Mali piłkarze otrzymali z rąk Prezydenta Jarosława Urbaniaka medale i dyplomy.


- Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek na boisku Orlik 2012 przy Al. Solidarności. Staraliśmy się - także poprzez zabawę - nauczyć podstaw gry w piłkę nożną. Na zajęcia w różnych grupach wiekowych chodziło około stu dzieci. Czy będą kontynuować naukę - to zależy już tylko od nich. My jako trenerzy zachęcamy do ruchu, do uprawiania sportu, bo jak wiadomo, sport to zdrowie - mówi organizator Przedszkola Piłkarskiego Tomasz Szych.


Piłkarskie Przedszkole mogło zostać zorganizowane w czasie wakacji dzięki grantowi pozyskanemu w ramach 8 edycji stowarzyszenia FUNDUSZU GRANTOWEGO DOBREGO SĄSIEDZTWA DLA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO.


- Piłkarskie przedszkole to strzał w dziesiątkę. Co prawda wniosek grantowy rozpatrywany był w styczniu, wręczony w lutym tego roku i trudno bylo przewidywać aż taką gorączkę piłkarską, ale myślę, że to doskonała okazja to złapania bakcyla piłkarskiego przez cztero- i pięciolatków. A to i zdrowie naszych dzieci i dobrze spędzony czas na bezpiecznym boisku, pod okiem fachowców - dodaje Sylwia Nowicka, prezes Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa.


Każdy zawodnik na oficjalnym podsumowaniu zajęć otrzymał z rąk Prezydenta Jarosława Urbaniaka i prezes Stowarzyszenia Sylwii Nowickiej pamiątkowy medal i dyplom za udział w zajęciach.


- Diamenty wykuwa się i szlifuje w trudzie od wczesnej młodości. Mam nadzieję, że właśnie dzięki tego typu zajęciom wyłapiemy talent na miarę Zbigniewa Bońka. Ale nawet jeśli żaden z tych chłopców nie zrobi światowej kariery, to i tak warto szkolić od najmłodszych lat, przyzwyczajać do uprawiania sportu, zaszczepiać zdrowe nawyki. Tym bardziej, że baza sportowa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego jest odpowiednia do szkolenia i przeprowadzania zajęć na róznych szczeblach zaawansowania - dodaje Prezydent Jarosław Urbaniak.


Na koniec treningu dla wszystkich uczestników przygotowano tort w kształcie boiska.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: SportPiłka nożna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę