OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Rozstrzygną pomiędzy sobą walkę o tytuł
fot. Wojciech Tarchalski

Rozstrzygną pomiędzy sobą walkę o tytuł

Hubert Błaszczyk | 09.09.2012

Już tylko czterech zawodników i cztery zawodniczki pozostały w walce o tytuł Mistrza i Mistrzyni Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie. W sobotę na kortach Ostrowskiego Centrum Tenisowego Rafa tenisiści stoczyli kilka niezwykle zaciętych pojedynków, a w niektórych o zwycięstwie lub porażce decydowała jedna piłka. Tak było w meczu Włodzimierza Michałowicza i Macieja Przewoźnego, który rozstrzygnął się w super tie-breaku.


W pierwszej rundzie obyło się raczej bez niespodzianek. Odpadł najniżej rozstawiony Hubert Błaszczyk, ale faworyta jego pojedynku z Karolem Płokarzem trudno było wskazać przed rozpoczęciem rywalizacji. Wygrał ten drugi 6:3, 6:2. Najciekawiej zapowiadającym się starciem 1/16 był mecz Tomasza Fudały z Maciejem Przewoźnym. Mecz dwóch doświadczonych graczy przypominał tenisowe szachy. Więcej zimnej krwi w kluczowych momentach wykazał Przewoźny i to on otrzymał szansę gry w drugiej rundzie.


W niej stoczył najciekawszy jak dotychczas mecz w całym turnieju z Włodzimierzem Michałowiczem. Pierwszy set na swoją korzyść łatwo rozstrzygnął Przewoźny. Drugi z kolei padł łupem Michałowicza. Do wyłonienia ćwierćfinalisty potrzebny był więc super tie-break. W nim lepszy o dwie piłki okazał się rozstawiony z trójką Michałowicz. Nikt nie byłby jednak zdziwiony gdyby spotkanie zakończyło się odwrotnym wynikiem.


W drugiej rundzie duże męki przeżywał też Michał Wojtowicz. Drugi zawodnik całego turnieju pokonał Dariusza Siwika. Uczynił to jednak po ciężkiej walce 7:6, 6:3. Obawy o formę Wojtowicza potwierdziły się w kolejnej rundzie, kiedy pewnie pokonał go Sławomir Bestian. „Bestia” w meczu z jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa stracił tylko dwa gemy. W półfinale musiałby jednak dokonać rzeczy niemożliwej, jaką byłoby pokonanie Mikołaja Potarzyckiego.


W górnej połówce drabinki w półfinale zmierzą się Marcin Kryjom i Włodzimierz Michałowicz. Obaj nie mieli większych problemów w swoich ćwierćfinałowych pojedynkach. W Mistrzostwach Ostrowa przed rokiem lepszy okazał się Kryjom, będzie więc to idealna szansa do rewanżu dla Michałowicza. Oba półfinały zaplanowano na godzinę 9:00. Z kolei finał rozpocznie się o 14:00.


Na kortach w Szczurach rywalizują również kobiety. W rywalizacji płci pięknej obyło się bez większych niespodzianek. W fazie półfinałowej pewnie zameldowały się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki, Anna Siwik i Gabriela Szymura. Pierwsza zagra z Klaudią Prządką, a druga z Gabrielą Kuroszczyk. Półfinały u pań o 11:00, a wielki finał o 16:00.


Wszystkich zapraszamy do przeżywania tenisowych emocji w Szczurach!


Kategoria: SportTenis
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę