OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Boisko przy SP1 otwarte
fot. Wojciech Tarchalski
Prezydent Urbaniak i Starosta Rajski uroczyście przecięli wstęgę

Boisko przy SP1 otwarte

Hubert Błaszczyk | 05.09.2012

- To kolejny wspólne przedsięwzięcie miasta i powiatu, z czego niezwykle się cieszę – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski podczas uroczystego otwarcia kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Reymonta. Inwestycja – zrealizowana w II etapie wspólnie z Powiatem Ostrowskim – została oddana do użytku w poniedziałek 3 września 2012 roku.


Kompleks boisk sportowych „Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej nr 1 to jedna z największych inwestycji sportowo- edukacyjnych realizowana w ciągu dwóch lat.


- W centrum miasta powstał ogólnodostępny kompleks, który nie tylko jest nowoczesny, ale i bezpieczny. Gdy w maju 2011 wspólnie z powiatem podpisywaliśmy porozumienie, na boisku był wylany stary, popękany asfalt, boisko było szare, nieatrakcyjne i kolizyjne. Wtedy trudno było wyobrazić sobie jak to miejsce będzie wyglądało za ponad rok. Dziś mamy kilka kolorowych boisk – do piłki nożnej, koszykówki, tenisa, skocznię w dal i trybuny. Na dodatek to czwarty miejski Orlik, a piąty na terenie miasta, na który pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne – powiedział Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.


W pierwszym etapie na terenie przy Szkole Podstawowej nr 1 powstał kompleks boisk sportowych „Orlik 2012”, na budowę którego samorząd miejski pozyskał środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu i od Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Koszt inwestycji 1 milion 409 tysięcy 221 złotych ( 613 tysięcy złotych to środki zewnętrzne pozyskane przez miasto w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012").

W ramach II etapu inwestycji wykonana została bieżnia poliuretanowa o długości ok. 200 metrów wraz ze skocznią w dal i dwurzędową trybuną na 152 miejsca. Jest też dodatkowe boisko treningowe o nawierzchni poliuretanowej.


Na realizację drugiego etapu zostało przeznaczone 1 milion 194 tysięcy złotych. 884 tysiące złotych to środki z budżetu miasta, natomiast 350 tysięcy złotych to dotacja z Powiatu Ostrowskiego.


Do końca września 2012 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 - w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” - powstanie także plac zabaw.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę