OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wiadukt odolanowski już otwarty dla pieszych i rowerzystów
fot. Michał Moch

Wiadukt odolanowski już otwarty dla pieszych i rowerzystów

Hubert Błaszczyk | 05.09.2012

Zakończył się etap całkowitego wyłączenia wiaduktu odolanowskiego z ruchu. Most jest już otwarty dla pieszych i rowerzystów, którzy mogą korzystać ze specjalnie przygotowanej kładki. Kierowcy nadal muszą korzystać z wyznaczonych objazdów.


Remont - zgodnie z zapisami umowy - może trwać aż do połowy stycznia przyszłego roku. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest konstrukcja podtrzymująca wiadukt i jak wiele prac pochłonie naprawa lub wymiana części.


Obecnie trwają prace polegające na naprawie i konserwacji wiaduktu od spodu. Po podniesieniu wiaduktu ekipa remontowa przystąpiła do naprawy i konserwacji konstrukcji stalowej. To najbardziej zniszczona, niekonserwowana od kilkudziesięciu lat część wiaduktu. Zardzewiałe, miejscami wręcz powyginane części konstrukcji nośnej nie zostawiają wątpliwości, że to był już najwyższy czas na gruntowny remont.


Na czas remontu dla kierowców przygotowano objazdy. Most – na czas podnoszenia wiaduktu - był wyłączony także z ruchu dla pieszych i kierowców. Od września przejście dla pieszych i rowerzystów zostało ponownie otwarte. Mogą oni korzystać ze specjalnie przygotowanej kładki.


Koszt remontu to 10 mln zł. Remont jest możliwy dzięki dofinansowaniu inwestycji przez Unię Europejską. Przy remoncie pracuje ok. 70-80 osób.


Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że z z uwagi na zamknięcie dla ruchu pojazdów przejazdu przez wiadukt odolanowski od dnia 25.06.2012 (poniedziałek) do odwołania przystanek Odolanowska I przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Odolanowa będzie nieczynny. Autobusy bedą kursować wyznaczonym objazdem. Za powstałe utrudnienia na liniach nr 2, 11, 16, 25, 27 MZK przeprasza.

Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę