OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zespół Szkól Technicznych świętuje 50-lecie
fot. Jan Jędrzejak
Budynek ZST przy ulicy Poznańskiej

Zespół Szkól Technicznych świętuje 50-lecie

Redakcja | 31.08.2012

W ciągu 50 lat działania szkoły jej mury opuściło 16 tysięcy absolwentów, nauczało w niej 430 nauczycieli. Tysiące inżynierów, konstruktorów czy automatyków. Takim osiągnięciem może pochwalić się ostrowski Zespół Szkół Technicznych, czyli słynny ZAP, który właśnie obchodzi swoje półwiecze.


Historia szkoły rozpoczęła się w roku 1962 od utworzenia Technikum dla Pracujących na terenie Zakładów Automatyki Przemysłowej w Ostrowie Wielkopolskim. Nowe budynki przy ulicy Poznańskiej, do których szkoła przeniosła się z ulicy Tuwima, powstały dopiero w roku 1978, a basen osiem lat później. Do roku 1991 szkoła związana była z Zakładami Automatyki Przemysłowej w Ostrowie.


Obecnie, pod kierunkiem dyrektora Eugeniusza Namysła, jest to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych szkół w regionie . W „Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012” Gazety „Rzeczpospolita” i „Perspektywy” szkoła zajęła 3. miejsce w Wielkopolsce, 27. miejsce w kraju wśród najlepszych techników. Nie można oczywiście zapomnieć o trzech pozostałych dyrektorach, którzy również mieli duży wpływ na jej funkcjonowanie. Najbardziej znanym, jeśli nie użyć określenia legendarnym, był Ostrowianin roku 2002 – Waldemar Gostomczyk. Szkołą kierował przez długich 37 lat.


Z okazji jubileuszu zaplanowano szereg atrakcji. Poczynając od dziękczynnej mszy świętej, poprzez uroczystą akademię z wręczeniem nowego sztandaru z aktualnym logo, spotkania koleżeńskie w klasach, czy wreszcie uroczysty bankiet. Dla gości zagra także związana ze szkołą orkiestra dęta, oraz udostępniona będzie specjalna wystawa „Historia szkoły”. Ułożona jest ona na osi czasu ułatwiającej śledzenie zmian zachodzących na przestrzeni lat w placówce. Jednym z najciekawszych jej punktów jest klasa zawierająca meble i całe wyposażenie z 1978r.


Naszych czytelników zapraszamy na fotograficzną podróż po 50-letniej historii ZST.

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę