OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Tak wypoczywa Ostrów
fot. Wojciech Tarchalski
Wielu mieszkańców naszego miasta korzysta z uroków zalewu

Tak wypoczywa Ostrów

Redakcja | 18.08.2012

Gdy tylko termometry zaczynają wskazywać temperaturę zbliżającą się do 30 stopni celsjusza, Piaski – Szczygliczka wypełniają się plażowiczami spragnionymi słońca i wypoczynku na łonie natury.


Nad ostrowskim zalewem atrakcje znajdą się dla wszystkich. Plac zabaw i kucyki dla najmłodszych, park linowy i sporty wodne dla nieco starszych czy też siatkówka plażowa i sporty rakietowe dla młodzieży. Dorośli wybierają często po prostu spacer, przejażdżkę na rowerze lub zaszywają się gdzieś w mało uczęszczanym i spokojniejszym miejscu.


Wszystko to pokazuje, że dobrym pomysłem była rozbudowa kompleksu jakim jest ośrodek Piaski – Szczygliczka. Powiększona do 600 metrów plaża, przebieralnie czy strzeżone kąpielisko sprawiają, że teren ten jest atrakcyjnym miejscem do spędzenia wolnego czasu dla ostrowian jak i mieszkańców okolicznych miejscowości.


Powodzeniem cieszy się wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której wypożyczyć można m.in.: kajaki, rowery wodne, łodzie. Dzieci najczęściej korzystają z kuli do chodzenia po wodzie, a starsi z największej atrakcji jaką są przejażdżki motorówką oraz bananem.


Posiłki oraz napoje zapewniają sezonowe bary, a imprezy plenerowe mogą być organizowane pod specjalnymi namiotami imprezowymi, które pojawiły się na terenie po byłej „Zielonej Lagunie”.


Warto także dodać, że dla zapewnienia bezpieczeństwa zainwestowano także w monitoring terenu, a w ośrodku i na plaży można korzystać z darmowego internetu.


Parking przygotowany dla samochodów kosztuje co prawda 5 złotych, ale i tak jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż mandat, na który narażają się pakujący w niedozwolonym miejscu. Jak się przekonaliśmy ostrowscy policjanci patrolujący okolicę dbają o zachowanie porządku.


Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę