OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zakończył się Zlot Harcerzy
fot. Biuro Prasowe UM
Zlot odwiedził m.in. Prezydent Miasta Ostrowa

Zakończył się Zlot Harcerzy

Redakcja | 16.08.2012

Pokazy walk rycerskich, strzelanie z łuku, a także koncerty oraz nauka tańca – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Jubileuszowego Zlotu z okazji 100 –lecia Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w miasteczku zlotowym w Michałkowie. Zlot harcerzy, zuchów, instruktorów, seniorów oraz weteranów zakończył się 15 sierpnia 2012 roku.


Na zlot przybyło blisko tysiąc osób. Harcerze zakwaterowani zostali w miasteczku zlotowym, które mieściło się na terenie lotniska w Michałkowie.


- W miasteczku zlokalizowanych było 19 gniazd hufcowych z całej Wielkopolski. Każdy z harcerzy, który przybył na zlot, musiał sam postawić sobie namiot, bramę oraz kuchnię. Do tego dochodzą stołówki, namioty kadrowe oraz namioty z wystawami. Każde z gniazd przygotowało liczne atrakcje. Drużyna z Poznania i współpracująca z nią poczta harcerska zaprezentowała m.in. stare pocztówki oraz mundury harcerskie - powiedział Maciej Siwiński z-ca komendanta ds. promocji i kontaktów z mediami Jubileuszowego Zlotu Chorągwi Wlkp. ZHP Ostrów 2012.


W miasteczku znalazły się stoiska rycerskie, strzeleckie oraz plastyczne. Poszczególne zespoły uczyły się tańczyć, wykonywały robótki ręczne, nie zabrakło także śpiewania piosenek harcerskich. Podczas zlotu odbyły się liczne turnieje strzeleckie, każda z grup przygotowała program artystyczny. Zwieńczeniem każdego dnia był koncert.


- Cieszę się, że gospodarzem imprezy był właśnie Ostrów Wielkopolski. Miasto przez kilka dni zostało „opanowane” przez harcerzy z całej Wielkopolski. Program uroczystości był bardzo bogaty, a miasteczko, które stanęło w Michałkowie, imponujące. Harcerze po raz kolejny pokazali, że potrafią się integrować oraz, że są pełni inicjatyw i pomysłów – powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak, który odwiedził miasteczko zlotowe we wtorek 14 sierpnia 2012 r.


Jubileuszowy zlot trwał od 11 do 15 sierpnia 2012 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Dla harcerskich weteranów odbywał się równolegle Zlot Seniorów.

 

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę