OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Rapa Nui w całkowitym zaćmieniu słońca
fot. Jan Jędrzejak
Rapa Nui - Maciej Klósak

Rapa Nui w całkowitym zaćmieniu słońca

Jan Jędrzejak | 11.08.2012

10. sierpnia w klubie Fanaberia odbyło się kolejne spotkanie Montowni Kreatywnej z cyklu „Śladami Ostrowskich Globtroterów”. Tym razem powędrowaliśmy na Wyspy Wielkanocne.


Wyspa Wielkanocna (Rapa Nui) to cel każdego podróżnika – mówi Maciej Klósak, podróżnik, który opowiadał o swojej podróży w tej edycji spotkania.


Rapa Nui to bardzo odległa, niedostępna i co najważniejsze bardzo tajemnicza wyspa. Nie ma osoby, która nie słyszała by o tajemniczych „moai” – posągach, które majestatycznie stojąc tyłem do oceanu milczą z zaciśniętymi ustami. Kryją tajemnice ludu, który na środku Pacyfiku, tysiące kilometrów od najbliższych osad ludzkich stworzył, a następnie unicestwił wspaniałą cywilizację.


Nasz podróżnik przebywał na wyspie także 11. lipca 2010, wtedy to miało miejsce całkowite zaćmienie słońca. To spektakularne wydarzenie omawiał i przedstawiał widzom na fotografiach.


Po prezentacji każdy mógł zadać podróżnikowi pytania, na które bardzo chętnie odpowiadał. Można było dowiedzieć się m.in. jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem, czy trzeba starać się o wizę oraz po prostu na jakie koszta trzeba się przygotować organizując sobie taką „wyprawę”.


Spotkania z lokalnymi podróżnikami okazały się strzałem w dziesiątkę, co potwierdziła licznie zgromadzona publiczność na spotkaniu o „egzotyce dnia codziennego w Chinach i na Tajwanie”. Podsumowaniem spotkań będzie wydanie albumu, na które organizatorzy dostali dofinansowanie ze Stowarzyszenia Fundusz Grantowego Dobrego Sąsiedztwa. Wydanie albumu wsparło także Stowarzyszenie Nowy Ostrów.


Gościem następnego spotkania będzie Maria Eleonora Herbisz, która opowie o swojej podróży do odległego Peru.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę