OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Stal zagra we Wrocławiu
fot. Wojciech Tarchalski
Rafał Glapiński (z lewej), Mateusz Zębski (z prawej)

Stal zagra we Wrocławiu

Hubert Błaszczyk | 11.08.2012

Pod koniec września drużyna Stali Ostrów Wielkopolski wystąpi w silnie obsadzonym Turnieju o Puchar Macieja Zielińskiego we Wrocławiu. Oprócz ekipy „Stalówki” w hali przy ulicy Mieszczańskiej zaprezentuje się Śląsk Wrocław, Radex Szczecin i SIDEn Toruń.


Będzie to druga edycja imprezy poświęconej największej ikonie wrocławskiego klubu, Maciejowi Zielińskiemu. Pierwszy turniej odbył się przed rokiem w Twardogórze. W tym roku fani Śląska przedsezonowe zmagania będą oglądać we Wrocławiu. Powodem takiej decyzji była przede wszystkim chęć pokazania się kibicom WKS-u przed startem ligowych rozgrywek.


W stolicy Dolnego Śląska zagrają drużyny, które przez ekspertów typowane są do walki o najwyższe cele w pierwszej lidze. Od pozostałej trójki nieco odstaje ekipa Stali, ale plusem podopiecznych Mikołaja Czaji będzie niewątpliwie zgranie. Ostrowianie przystąpią do rozgrywek w nieco zmodyfikowanym zestawieniu. Trzon zespołu pozostał jednak taki sam.


Turniej rozgrywany będzie w podobnym systemie jak Final Four Euroligi. W sobotę odbędą się dwa półfinały, a następnie dzień później zwycięzcy zmierzą się w finale, a przegrani powalczą o trzecie miejsce.


Rozlosowano już pary półfinałowe. Ekipa Stali zagra z SIDEnem Toruń, którego największą gwiazdą jest trener Eugeniusz Kijewski. Niegdyś świetny zawodnik, a obecnie szkoleniowiec, posiadający na swoim koncie kilka tytułów mistrza Polski zdobytych z Prokomem Treflem Sopot. Z Ekstraklasą w toruńskiej ekipie do czynienia miał jednak nie tylko trener, ale również Jacek Jarecki, Aleks Perka i rozgrywający, Łukasz Żytko.


Impreza zostanie rozegrana w dniach 22-23 września. Będzie to ostatni sprawdzian dla wszystkich drużyn przed startem ligowych rozgrywek. W ostatni weekend września wystartują bowiem rozgrywki na pierwszoligowych parkietach.


Terminarz Turnieju o Puchar Macieja Zielińskiego (22-23 września):

22 września (sobota)
16:00 – Stal Ostrów – SIDEn Toruń
18:00 – WKS Śląsk Wrocław – Radex Szczecin


23 września (niedziela)
12:00 – mecz o 3.miejsce
14:00 – mecz o 1.miejsce
16:00 – zakończenie

Kategoria: SportKoszykówka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę